Volvo World Golf Challenge 2015

Volvo World Golf Challenge 2016

Jedna z nejotevřenějších mezinárodních golfových akcí na světě určená klientům Volva nabízí zákazníkům společnosti Volvo jedinečný golfový zážitek „souboj s profesionály“. Vítězové národních finále VWGCH mají zcela unikátní příležitost zúčastnit se profesionálního turnaje.

Volvo World Golf Challenge

Národní finále 23. 9. 2016

Loreta Golf Club Pyšely

Termín letošního finálového turnaje české části Volvo World Golf Challenge připadl na 23. září a stejně jako v uplynulých dvou letech jej hostilo perfektně připravené hřiště v Pyšelých. O postup do světového finále se utkalo celkem 70 hráčů. Připomeňme, že 45 z nich si svojí účast zajistilo ve třech letošních kvalifikacích odehraných v průběhu května a června. Ostatní hrací místa patřila společnosti Volvo Car ČR, která je pořadatelem soutěže a samozřejmě také partnerům letošního ročníku. Těm mnohokrát děkujeme za podporu naší tour, které se zúčastnilo bezmála 300 hráčů. Absolutním vítězem se ale může stát pouze jeden z nich a v Pyšelých se to pro sezónu 2016 podařilo Lubošovi Bílkovi, který zahrál 31 brutto bodů. Srdečně mu tímto ještě jednou gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí a přesných ran do světového finále. Uznání a gratulace si samozřejmě zaslouží i výkony Aleše Božovského a Jaroslava Němečka. Všem ostatním hráčům mnohokrát děkujeme za účast a za skvělou atmosféru, kterou v průběhu všech hracích kol vytvářeli.

Těšíme se na shledanou v sezóně 2017.

Zobrazit kompletní výsledky (v PDF)

Všechny fotografie na Flickru

3. kvalifikace 17. 6. 2016

Golf Club Austerlitz

Třetí a poslední kvalifikaci pro rok 2016 jsme odehráli 17.6. na Slavkově, kam se Volvo World Golf Challenge vrátila po roční pauze. Na rozdíl od české části republiky, nad kterou se protrhla mračna, jsme my na Slavkově hráli celý den v suchu. V suchu a ve větru. A není jisté, že slovo vítr je při rychlosti kolem 70km/h technicky správné označení. Všechny výsledky toho dne se dají označit jako heroický výkon. Každopádně nejlepší drive dne zahrál Aleš Bednář a nejpřesnější ránu předvedl Stanislav Paluda. Absolutním vítězem se s výsledkem 25 bodů stal Ladislav Tuček (HCP 9,6). Druhé místo obsadil Stanislav Paluda (HCP 9,7), který dosáhl na 23 bodů. A místo třetí vybojoval Aleš Bednář (HCP 10,1) s 22 body.

Ještě jednou gratulujeme vítězům. Všem ostatním děkujeme za účast a za statečnost.

2. kvalifikace 27. 5. 2016

Golf Resort Black Bridge

Golf Resort Black Bridge je dalším domovem kvalifikačních turnajů Volvo World Golf Challenge a právě zde se konalo druhé kolo letošního ročníku. Cannon start v 10:00 poslal do boje o další postupová místa na české finále 82 hráčů. Jejich průměrný HCP byl v tu chvíli 17,25 a singl HCP jsme napočítali celkem 11! Desátou jamku absolvovali všechny flighty společně s Klárou Spilkovou a díky Sharingboxu, který je jedním z našich partnerů, si všichni hráči z odpaliště odnesli společnou fotografii. Na klubovně je Klára pak podepisovala, podepisovala a podepisovala... Vyhlášení výsledků začalo v 16:45 a prvními honorovanými byli vítězové vložených soutěží: Nearest to Pin trefil Alois Hňup a Longest Drive zahrál Dalibor Hudák (HCP 1,1). Dalibor sotva stihl odnést trofej nejdelšího hráče ke svému stolu, když uslyšel své jméno znovu. Se skóre 31 bodů se totiž stal nejlepším hráčem dne. Druhý v pořadí skončil Petr Heider (HCP 1,7) se stejným počtem bodů (ale s horší druhou devítkou) a místo třetí vybojoval Michael Závěrka (HCP 4,3) se 30 body.

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem účastníkům za to, že vytvořili opravdu velmi příjemnou atmosféru.

1. kvalifikace 13. 5. 2016

Golf Park Plzeň

První letošní kvalifikaci jsme odehráli 13.5. na jamkách Golf Parku Plzeň v Dýsině. A ano - byl to pátek. Pro minimálně patnáct hráčů to ale měl být šťastný den, na jehož konci se rozdělují vstupenky na české finále. Průměrný HCP startovního pole byl 19,78. Ze všech golfistů se na proslulé ostrovní jamce nejlépe dařilo Markovi Maříkovi. Ten svou první ránu usadil bezkonkurenčně nejblíže vlajce a možná i tato rána ho posunula výš ve výsledkové listině. Na osmnáctce se potvrdilo, že společný Longest Drive pro žlutá i červená odpaliště není diskriminací žen, protože nejdelší rána se podařila Kristýně Hořejší. Konečné pořadí na prvních třech místech: absolutním vítězem dne se s 30 body stal Lukáš Gergel (HCP 8,2) následovaný Lukášem Mensatorem (HCP 26), který dosáhl na 26 bodů a třetí místo obsadil Marek Mařík (HCP 9,9) s výsledkem 25 bodů.

Všem hráčům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.