Novinky a události
  • ISPS HANDA LADIES BRITISH MASTERS

23.8.2012
    Volvo Klára Spilková

(Denham, 18. 8. 2012) Klára Spilková na turnaji ISPS Handa Ladies British Masters, který se hrál na hřišti Buckinghamshire Golf Club nedaleko Londýna ve dnech 16. – 18. srpna 2012, neprošla cutem. V prvním kole zahrála výsledek 70 ran (-2), v druhém kole si pohoršila a zahrála 78 ran (+6). S celkovým výsledkem +4 se ji bohužel o jednu ránu nepodařilo projít cutem a umístila se tak na děleném 63 místě.

Hřiště Buckinghamshire Golf Club bylo pro Kláru nové. Přesto se s ním v prvním kole velmi dobře poprala a zahrála krásný výsledek -2.  Hrála výborně, byla dokonce na -4 pod par hřiště, ale na posledních třech jamkách si pohoršila na celkový výsledek 70 ran. Ten den na hřiště vycházela v předposledních z jamky č. 10 v 15.30 hodin. Hrála ve flightu s Lucemburčankou Liebelei Lawrence a Italkou Julie Masiongrosse. „V prvním kole se mi hrálo velmi dobře, i přesto, že má hra byla nevyrovnaná, byla jsem se svoji hrou spokojená. Zahrála jsem hodně dlouhých pattů. Nejvíc mě mrzí bogey na 17. Jamce, kde jsem zahrála míč do vody.“ komentovala svou hru Klára.

Druhý den šla do druhého kola ve stejném složením flightu z jamky č. 1 v 9.30 hodin. Bohužel se jí nepodařilo uhrát stejně dobrý výsledek jako předešlý den a do klubovny donesla ve score kartě zápis s jedním  birdie, třemi bogey a dvěma double bogey. I přesto, že se cut v jednu chvíli ustálil na +4, neudržel se a skončil na +3. „Druhé kolo se mi bohužel moc nepodařilo.  Nepadaly mi tam patty, i přesto, že jsem greeny četla dobře. Zahrála jsem dvě nevydařené double bogey.“ Popsala svou hru Klára.

Nyní se Klára přesouvá do Liverpoolu na hřiště Caldy Golf Course, kde bude trénovat. Na tom to hřišti se hraje 10. září 2012 finální kvalifikační kolo na British Open. Další turnaj LET se hraje v Rakousku ve dnech od 7. do 9. září 2012 pod názvem UNIQA Ladies Golf Open presented by Raiffeisen.