Korábbi események

26. Nike Budapest félmaraton a Volvo támogatásával2011. 06. 21. - 2011. 09. 05., Budapest, Magyarország

Közel 12 ezren neveztek a vasárnap zajlott 26. Nike Budapest Nemzetközi Félmaratonra, ami rekord az esemény történetében. A 21 kilométeres félmaratoni távra több mint 7 ezer nevezés érkezett, a versenyre 1500-nál is több külföldi jött.

A 30 fokos hőségben zajló versenyt a férfiaknál a veszprémi VEDAC versenyzője, Kovács Tamás nyerte 1:06:03-as idővel. A második helyet a szintén VEDAC-os Koszár Zsolt, a harmadikat Tóth Tamás, a Micro SC futója szerezte meg. A nőknél a szombathelyi Cover-Mapei színeiben versenyző Kálovics Anikó lett a győztes, 1:15:04 alatt teljesítette a félmaratont. Őt a nyíregyházi Rakonczai Beáta, majd a VEDAC-os Kovács Ida követte a
célban.

A félmaratonon számos ismert személyiség és sportoló vett részt. Teljesítette a 21 kilométeres távot mások mellett Kovács Kokó István olimpiai bajnok ökölvívó, Miklósa Erika operaénekes és Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára. Az eseményen az egyéni indulókon kívül párosok és háromfős váltóban futók teljesítették a 21 kilométert. A Budapest Nemzetközi Félmaraton a táv országos bajnoksága is volt egyben.

Eredmények

Férfiak
(Nike Budapest Félmaraton és félmaratoni országos bajnokság – zárójelben az országos bajnokságon számító időeredmény)
1. Kovács Tamás (VEDAC) 1:06:03 (1:06:04)
2. Koszár Zsolt (VEDAC) 1:06:33 (1:06:34)
3. Tóth Tamás (Micro SC) 1:08:11 (1:08:12)