Volvo Youth Sailing Team Poland

Wspieramy młodych żeglarzy!

Łapią wiatr w żagle dzięki Volvo!

Volvo Youth Sailing Team Poland to projekt zapoczątkowany przez Volvo w 2015 roku we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. Zespół składa się z najlepszych młodych żeglarzy z Polski. Łączy ich styl życia, podzielają tę samą pasję, są zdeterminowani i nastawieni na sukces. Zawodnicy mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy nie tylko w Polsce. Dzięki takim projektom jak Volvo Youth Sailing Team Poland mogą rozwijać swoje talenty i zwiększają swoje szanse na dołączenie do światowej czołówki zawodowych żeglarzy. Wspieramy ich, ponieważ wierzymy, że to właśnie oni zdobędą medale na Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

Poznaj nasz team

Poznaj najbardziej utalentowanych przedstawicieli zawodników żeglarstwa młodego pokolenia.

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego

W dniach 20-22.05 oraz  27-29.05 członkowie zespołu Volvo Youth Saling Team Poland wzięli udział w regatach o puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej. Po raz pierwszy w historii puchar odbył się w Krynicy Morskiej na terenie Zalewu Wiślanego.

Dla zespołu Volvo Youth Saling Team Poland start w regatach był okazją do sprawdzenia swoich sił oraz kolejnym etapem na drodze do przyszłych sukcesów, wyróżnień oraz medali olimpijskich.

Dowiedz się więcej

Sukces w San Remo

Zawodniczki Volvo Youth Sailing Team Mistrzyniami Świata Juniorek w klasie 420.

Julia Szmit i Hanna Dzik, zawodniczki załogi Volvo Youth Sailing Team Poland, zdobyły we włoskim San Remo tytuł Mistrzyń Świata Juniorek w klasie 420. Zawodniczki pokonały aż 84 inne załogi i obecnie zajmują wysoką, piątą pozycję wśród wszystkich załóg biorących udział w regatach, w tym także seniorek. To kolejny sukces młodych sportowców w teamie prowadzonym przez PZŻ sponsorowanym przez Volvo Car Poland.

Na wznoszącej fali!

W mistrzostwach  świata klasy 29-er w holenderskim Medemblik rywalizowało 229 załóg. W śród nich nie mogło zabraknąć załóg Volvo Youth Sailing Team Poland reprezentowanych przez Aleksandrę Melzacką z Mają Micińską oraz Mikołaja Staniula z Kajetanem Jabłońskim. Mamy powody do dumy! Nasze Panie wróciły z mistrzostw ze srebrnymi medalami, a Panowie ukończyli rywalizację na 45 pozycji.

„Teraz chwila odpoczynku, a następnie przygotowania do mistrzostw świata ISAF”

Staniul i Jabłoński

Podczas rozgrywanych w Górkach Zachodnich w Gdańsku mistrzostwach Polski juniorów zawodnicy Volvo Youth Sailing Team Poland, Mistrzowie Polski juniorów w klasie 29er Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński, po pierwszym dniu plasowali się na czwartej pozycji, w sobotę przesunęli się na drugą lokatę i dopiero ostatniego dnia zapewnili sobie złoty medal. W niedzielę wygrali dwa pierwsze wyścigi, a w trzecim zajęli drugą pozycje za swoimi klubowymi kolegami Michałem Sawickim i Mikołajem Jaworskim.

Gdynian czeka jeszcze w tym roku najważniejsza impreza sezonu - mistrzostwa świata ISAF, które w dniach 14-20 grudnia odbędą się w Nowej Zelandii.

„Po mistrzostwach juniorek czas na seniorki”

Magdalena Kwaśna

Magdalena Kwaśna jest jedyną zawodniczką, która podczas rozgrywanych w Górkach Zachodnich mistrzostwach Polski juniorów wygrała wszystkie wyścigi. - To mój trzeci z rzędu triumf w klasie Laser Radial. Teraz szykuję się do startu, także w Gdańsku, w krajowym championacie seniorek - powiedziała zawodniczka ChKŻ Chojnice.

To już piąty kolejny tytuł 18-letniej zawodniczki w klasie Laser. - Najpierw dwa razy triumfowałam w wersji 4.7, a następnie trzy razy okazałam się najlepsza w Radialu. I nie tylko teraz, ale także w dwóch poprzednich mistrzostwach wygrałam wszystkie wyścigi – przypomniała.