I dizajnuar për jetën tuaj

Krijo një XC90 që është i përsosur për jetën tuaj, me aksesorë Volvo që janë projektuar për ju dhe SUV-in tuaj.

Stilizimi i jashtëm

Me dy sete stilizimi premium dhe një gamë të gjerë aksesorësh, ju mund t'i jepni stilin tuaj modelit të ri XC90.
Stilizimi i jashtëm

Ky set luksoz i ashpër përfshin zbukurime teknike mate të zeza, pllaka skid plate prej çeliku të pandryshkshëm, korniza zbukuruese të përparme, tuba të integruar të shkarkimit dhe shkallina të integruara me ndriçim.

Disqe aliazhi prej 22”

Disqet mate të zeza të cilësisë së lartë pre prerje diamanti dhe 6 spica i japin një avantazh zportiv modelit të ri XC90.

Shkallinat

Shkallina të integruara me ndriçim. Një shkallinë ekskluzive dhe e stilizuar, e cila përmirëson pamjen luksoze të makinës.

Seti i stilizimit për pllakën Skid plate

Me detaje të mirëmenduara prej çeliku të pandryshkshëm, seti i stilizuar Skid plate i jep shkëlqim luksoz modelit të ri XC90.Tubat e integruar të dyfishtë të shkarkimit janë të përfshira dhe plotësojnë pamjen e fuqisë elegante. Ky Set Stilizimi është i disponueshëm në të gjitha ngjyrat e karrocerisë dhe përfshin pllaka Skid plate në parakolp dhe prapakolp.

Tech & Sound (Teknika dhe zëri)

Plotëson kontrollet intuitive të shoferit në modelin XC90 dhe kontribuon në përvojën e shkëlqyer audio me aksesorë për nevojat tuaja specifike.

Mbajtësi për pajisjen Pad®

Mbajtësi i iPad® mundëson përdorimin e sigurt dhe ergonomik të pajisjes suaj iPad® në ndenjësen e pasme, duke e siguruar në pozitë horizontale të rehatshme. Merrni pajisjen tuaj iPad® me ju në makinë dhe kënaquni me funksionet dhe aplikacionin tuaj gjatë udhëtimit. Dëgjoni muzikë, shikoni një film, lexoni email-e ose shfletoni internetin. Volvo's iPad® holder makes all this possible.

Server mediash

Me këtë pajisje inovative, pasagjerët mund të gëzojnë përmbajtje të shumta argëtuese në streaming me anë të deri në 6 pajisje të ndryshme pa tel. Ata mund të kënaqen me filma, TV digjital, muzikë dhe fotografi në mënyrë të pavarur nga mbulimi i rrjetit telefonik, sepse këto përmbajtje ruhen në një pajisje USB dhe lidhen me serverin.

Sensus Navigation

Sensus Navigation ju ofron navigacion të integruar të zgjuar pa nevojë për shumë butona. Ju mund të merrni informacion nëpërmjet ekranit të shoferit, ekranit head-up ose ekranit qendror. Sensus Navigation ju lidh edhe me aplikacione dhe shërbime të bazuara në cloud, të cilat mund t'ju ndihmojnë që të gjeni vende parkimi, të komunikoni ose thjeshtësisht të gjeni kafen më të mirë në qytet.

Pack & Load (Paketo dhe ngarko)

Këto pajisje të mençura janë praktike dhe elegante dhe sigurojnë që të ju do të përfitoni makismalisht nga makina juaj e re XC90.
Shufra tërheqëse e palosshme

Ju mund të mbani lehtë këtë shufër tërheqëse gjysmë-elektrike larg nga sytë, kur nuk ju nevojitet, duke shtypur një buton.

Skara prej çeliku

Sigurohuni që gjithçka të mbetet në vend. Skara mbrojtëse prej çeliku parandalon që ngarkesat të hidhen përpara gjatë një përplasjeje ose një frenimi të fortë.

Dera e qenit

Dera e qenit siguron që qeni juaj të mbetet atje, ku duhet të jetë, në kushte sigurie, madje në qoftë se dera e pasme është plotësisht e hapur. Në kombinim me skarën mbrojtëse, tapetin e ndarjes së ngarkesës dhe ndarësin e hapësirës së ngarkesës dhe ndarësin e saj, ju mund të instaloni një ose dy dyer qeni. Dera hapet dhe mbyllet lehtë dhe gjithashtu mund të mënjanohet nga makina kur nuk është në përdorim.

Tapeti prej tekstili për hapësirën e ngarkesës

Ky tapet elegant tekstili ju mundëson të mbani pamjen tërheqëse të hapësirës së ngarkesës edhe në qoftë se transportoni ndonjëherë ngarkesa të pista. Tapeti është i kthyeshëm dhe i papërshkueshëm nga uji, me ngjyrë të koordinuar në njërën anë dhe plastikë në anën tjetër.

Child Safety (Siguria e fëmijëve)

Inovacionet tona të sigurisë kanë kontribuuar në sigurinë e fëmijëve në automjet për më shumë se 50 vjet. Ne kemi mësuar shumë që prej asaj kohe. Me gjeneratën e re të ndenjëseve për fëmijë, ne kemi përdorur gjithçka që kemi mësuar për përfitimin tuaj.

Ndenjësja e fëmijës, ndenjësja e foshnjës

E projektuar për të siguruar rehati dhe mbrojtje për foshnjat në moshën 0 deri në 1 vjeç, ndenjësja e kthyer mbrapsht për fëmijë është një ndenjëse e thelle, me tapiceri luksoze të re prej leshi dhe panele anësore të larta. Doreza e madhe mund të përshtatet lehtësisht me një dorë, ndërsa mbështetësja e kokës mund të modifikohet pa problem nga pjesa e përparme.

Ndenjësja e kthyer mbrapsht për fëmijë

Duke ofruar një hapësirë më të mirë për këmbët, më shumë opsione animi dhe mbështetjeje, dhe një tapiceri luksoze të re prej leshi, ndenjësja jonë e kthyer mbrapsht për fëmijë siguron rehati dhe siguri optimale për fëmijët në moshë 9 muajsh deri në 6 vjeç. Dizajni kompakt dhe pesha e vogël nënkuptojnë gjithashtu instalohet, përshtatet dhe hiqet lehtë.

Ndenjësja e fëmijës, ndenjësja booster

Ndenjësja booster u mundëson fëmijëve në moshë 4 deri në 10 vjeç të udhëtojnë me fytyrën në drejtim të lëvizjes. Mbështetësja e kokës është e butë dhe ka panele anësore të larta, duke siguruar një udhëtim të sigurt, ndërsa tapiceria luksoze e re prej leshi garanton rehati të plotë.

Ndenjësja për fëmijët, jastëku booster me tapiceri leshi

I dizajnuar për fëmijë në moshë 4 deri në 10 vjeç, jastëku ynë booster me mbështetëse për kurrizin mundëson që rripi i sigurisë të jetë gjithmonë i lidhur në mënyrë të përshtatshme, duke u siguruar fëmijëve të njëjtin nivel të sigurisë kur ata rriten, ndërsa tapiceria luksoze e re siguron rehatinë e tyre. Mbështetësja mund të rregullohet për pozicionin e pushimit/gjumit dhe ka pesë parametra të ndryshme të lartësie.

Optimizimi i performancës Polestar

Drive-E është sistemi shtytës më i avancuar që Volvo ka pasur ndonjëherë. Si rezultat, inxhinierët Polestar janë fokusuar në pesë fusha kritike të performancës, për të zhvilluar gjeneratën e re të optimizimeve Polestar. Ata kanë marrë një qasje holistike, duke zhvilluar përmirësime softuerike si për motorin ashtu edhe për kutinë e shpejtësisë. Së bashku, ata ofrojnë një përvojë vozitjeje më të shpejtë, më të saktë dhe më intuitive.
GJENI NJË PËRMIRËSIM PËR VOLVON TUAJ

Inovacionet tona

Çdo gjë që ne bëjmë është projektuar, duke marrë parasysh njerëzit, në mënyrë që çdo risi që ne dizajnojmë të lehtësojë dhe të përmirësojë jetën tuaj. Ne jemi veçanërisht krenarë për përparimet tona në fushën e fuqisë efikase, konektivitetit dhe sigurisë. Ne hulumtojmë këto fusha: Drive-E, Sensus dhe IntelliSafe.