Дванадесето издание на най-стария голф турнир в България Volvo World Golf Challenge

Големият победител в дивизия А на турнира ще представлява България на Световните финали в Швеция

На 26 август 2017 г. се проведе дванадесетото издание на най-стария голф турнир в България – Volvo World Golf Challenge. След оспорвана надпревара в дивизия А първото място завоюва Фабио Фурнари със 74 удара грос резултат. Той спечели голямата награда – участие в Световните финали на Volvo World Golf Challenge в Швеция. Стефан Кралчев зае почетното второ място със 75 удара, а Александър Евтимов стана трети със 76.

88 състезатели, разделени в три дивизии, взеха участие в тазгодишното издание на престижния голф турнир. Победителите в дивизии В и С – Илия Кирчев и Бойка Мицанска, спечелиха ваучери за уикенд в луксозен комплекс и тестово пътуване с новото Volvo XC60.

Най-новият SUV модел на Volvo – XC60, беше специалната изненада за участниците в турнира. Той беше обявен и като награда за Hole-in-one, но нито един от играчите не успя да осъществи заветния удар. Всички те обаче имаха възможност да тестват автомобила, както и останалите модели от гамата на Volvo.

Международната надпревара Volvo World Golf Challenge е едно от най-популярните и вълнуващи голф предизвикателства, което от 1988 г. насам събира запалени голфъри от цял свят.