Направи го свое

Разгледајте ги нашите популарни оции подоле или консултирајте се со вашиот дилер за целата линија на завршни додатоци.

Надворешен стајлинг

За да му даде на вашито автомобил уште поличен и оникатен профил, Volvo ги направи овие додатоци за надворешен стајлинг кои ја засилуваат динамичната елеганција на вашиот автомобил.

Осветлен предни табли на степеник, напред

Влезете во вашето Volvo со стил. Со отварање на предната врата, Volvo логото е вградено во полираниот не рѓосувачки челик каде под вратата со светла кои ви го осветлуваат пристапот за да ви овозможат софистицирано и пријатно добредојде.

Спојлер на вратата од багажникот

Овој обоен во кооординација, заден споилер не самно што го подобрува спортскиот изглед на вашето возило. Исто така ја зголемува силата при високи брзини, понатаму придонесува на врвните управувачки карактеристики на S60.

Fortuna 8×18" бандажи

Додете скоро неприметлив едноставен, класично оформкен бандаж во сјајно црна боја.

Кит за стилизирање

За да го направите вашето возило уште по персонализирано, Volvo разви стилски кит кој го унапредува изгледот на возилото. Овој стилски кит го прави возилото многу по динамично и екслукзивно. Надворешниот Стилски кит ги содржи следниве производи:

Декоративен споилер, преден браник

Дава на предницата на автомобилот по динамичен и екслузивен изглед. Достапен во три мат боја верзии кои одговараат на останатите додатоци во “Надворешниот Стајлинг“, или спремни за фарабње подоцна.

Странични плочки

Страничните плочки се производ, кој со својот стил и ексклузивен финиш ги вклучуваат страниците на возилото во останатите “Надворешен стајлинг“ додатоци. Достапен во три мат боја верзии кои ви овозможуваат понатаму да го персонализирате возилото.

Дифузер

Дифузер за комбинација со интегрирани цевки. Заедни тие му даваат на задниот дел на возилото по елегантен и спортски изглед. Браникот се нуди во три мат бои кои ви даваат опција да го персонализирате вашето возило дополнително.

Технологија и звук

Навигирај со лесно и со стил, претвори го твоето Volvo во мобилен центар за забава, или користи ја асистенцијата за паркинг. Со нашите додатоци за Технологии и Звук може да го добиете целосното искуство на звук и слика, безбедност и забава.

Забава на задните седишта

Патниците на задните седишта ќе уживаат во патувањето како никогаш претходно нашата нова генерација на системи за забава, со LCD екрани кои подржуваат два DVD плеери. Безжични слушалки и едно далечинско се вклучени исто така.

Камера за асистенција при паркирање во предната мртва точка

Нема ништо попредизвикувачки од обидот да се поминат тесни излези и крстосници, кои се чесно со ограничена видливост. Наша цел да го направиме тоа што е можно полесно за вас, со нашите камери за паркирање за мртви точки кој ќе ви овозможат да видите зад аголот со 180 ° видно поле на лево и десно пред вас.

Камера за асистенција при паркирање, позади

Влегувањето со рикверц во тесно паркинг место може да биде стресно исксутво - нели би било добро да имате “очи на тилот од главата“? Вашето Volvo може да ја овозможи оваа над човечка моќ со камера поставена на вратата од багажникот, која драмтично го зголемува распонот на гледање позади возилото.

Sensus навигација

Најди го твојот правец и поврзи се со апликациите cloud кој ќе ве водат до најблиските точки на интерест или слободно паркинг место.

Багаж и товар

Практично или елегантно, зошто не и двете? Со додатоците за Пакување и багаж го добивате најдоброто од двете и секојдневниот живот станува поелсен. Да го задржите убавиот изглед на вашето Volvo, некои од нив доаѓаат во боја кооординирани совршено да одговараат на бојата на вашето возило.

Монтажна кука за влечење

Оваа трајна и разноврсна кука за влечење е специјално дизајнирана за користење на вашето Volvo. Таа лесно се монтира секогаш кога ви треба а кога не е во употреба може да се отстрани брзо и едноставно. За да го задржите добриот изглед на вашето Volvo, има капак во боја координиран.

Кровни носачи

Овие специјално дизајнирани носачи се вклопуваат перфектно и безбедно на вашите Volvo држачи. Тие се лесни за монтажа и комбинирање со други додатоци ако е потребно. Иако фокусот тука е на функцијата, носачите на товар се дизајнирани да се вклопат во стилот на вашето Volvo.

Пластична подлога во багажен простор

Специјално дизајнирани за вашето S60, оваа стилски пластични подлоги се опција која содржи материјал против пролизгување и ќе го застанат вашиот товар од лизгање. Исто така овозможува заштита од нечистотии и вода кои би влегле во товарниот простор.

Тунелска подлога, гумена патосница

Оваа подлога е направена од природна гума ги заштитува вашите Volvo оргинални патосници од нечистотии и кинење. Подлогата ја следи формата на тунелот и е обложена со цврста гума со суптилен патерн на горната страна. Направена од цврста природна гума и прицврстена на подот, оваа подлога комплетно го покрива подот и има подигнати рабови кои даваат ефективна заштита влажност и нечистотии. Возачката подлога има комфорен текстил кои ги заштитува вашите чевли абење.

Polestar Performance делови

Откријте го новиот асортиман на деловите на Polestar Performance. ДИзајниран да дава подобрени возачки перформанси низ целата година, каде и да одите.

За целиот обсег, Ве молиме посетете: polestar.com
Шасија

Уникатно за S60 и V60 е лентата за сопирање. Достапна како како дел од Chassis пакетот, заедно со вградни шок амортизери и пружини.

Тркала

19" алуминиумски бандажи со високо перформански гуми. Лесните бадажи ќе ви помогнат во прецизното на вртењето. Тие се опремени со Bridgestone Potenza гуми, кој се макотрпно тестирани за да се пронајде оптималното ниво на контрола.

Внес и издув

Polestar спортскиот филтер го подорбува протокот на воздух до моторот, сголемувајќи ги перформансите без да влијаат на издржливоста. Задниот дифузер е дизајниран да го пропушта воздухот по ефективно под возилото, резултирајќи со поголема сила. Исто така перфектено се вклопува со Polestar издувот.

Комплетен пакет

Доколку ја посакувате целата палета на Polestar делови, се од Polestar-развиени амортизери, спирални пружини, и нашите 19" Polestar лесни алуминиумски бандажи со високо-перформански гуми, исто така ќе добиете дополнителни Polestar опции, како на пример декор на врата, прагови на вратите, спортски педали, рачка на менувачот итн..

Безбедност за деца

Нашите детски седишта се дизајнирани да го направат патувањето со автомобил посигурно и попријатно за Вашите деца. И да Ви го олеснат животот.

Детско седиште, седиште за бебиња

Дизајнирани да обезбедат удобност и заштита на деца од 0-1 година, или кои тежат отприлика 0-13 килограми, нашите седишта насочени кон назад нудат длабоко седло, луксузен тапацир и високи странични панели. Големата рачка за носење лесно се прилагодува со една рака и потпирачот за глава може да се измени од напред.

Детски седишта, свртени наназад

Со поголем простор за нозе, опции за навалување и нов луксузен тапацир, нашите детски седишта насочени кон назад овозможуваат оптимална удобност и безбедност за деца од 9 месеци до 6 години или кои тежат 9-25 килограми. Компактниот дизајн и малата тежина овозможуваат лесна инсталација, прилагодување и отстранување.

Седиште за деца со поткревач

Нашето седиште со поткревач ги запознава децата од 4-10 години со седењето свртени нанапред. Обложениот потпирач за глава, високите странични панели и заштитата за рамења осигуруваат безбедно патување, додека новиот луксузен волнен тапацир гарантира удобно патување.

Детско седиште, перниче за поткревање/ потпора, волна

Дизајнирано за деца од 4-10 години, нашето перниче за поткревање со потпора овозможува безбедносниот појас секогаш правилно да лежи за да обезбеди исто ниво на сигурност на детето на било која возраст, додека новиот луксузен волнен тапацир овозможува безбедност. Потпората има пет подесувања на висината и може да се приспособи во позиција за спиење.

Оптимизација на перформансите на Polestar

Drive-E е најнапредниот систем за пропулзија на Volvo досега. Како резултат на тоа, инженерите на Polestar се фокусираа на пет критични перформанси при градењето на новата генерација оптимизации на Polestar. Со холистичен пристап извршија надградба на софтверот за моторот и менувачот. Заедно, тие нудат побрзо, попрецизно и интуитивно искуство.

 

НАЈДЕТЕ ОПТИМИЗАЦИЈА ЗА ВАШЕТО ВОЛВО.

Наши иновации

Се што правиме е дизајнирано околу луѓе, затоа секоја иновација што ја рпавиме е дизајнирана да го поедностави и подобри вашиот живот. Ние сме посебно горди на нашите напредоци во ефикасната моќ, конективноста и безбедноста. Ние го нарекуваме нашето размислување во овие простори: Drive-E, Sensus, и IntelliSafe.