ЛУКСУЗ, ОД ШВЕДСКА

Volvo S90 Inscription

Прецизна изработка и елегантен дизајн

Елегантна префинетост

S90 Inscription е одраз на совршениот пристап на Volvo Cars' за луксуз. На надворешиот изглед се изразени суптилни хромирани детали, специјални алуминиумски бандажи и вградени издуви. Прекрасната тапацирана Nappa кожа и извонредната изработка ви помагаат во создавањето на опуштено опкружување за вас и вашите патници во кабината.
Креирај го твојот S90 Inscription

Детали за пакетот на опрема Inscription

Хромирани впечатливости

Хромирани украсни елементи за браник на предна маска, и долни надворешни решетки и странични прозори на стаклата му даваат препознатлив изглед на S90 Inscription.

Linear Walnut

Volvo Cars ги одбира најпрестижните серено американски ореви за создавање на внатрешност која што им угодува на сетилата.

Тапацирана кожа

Удобните седишта ви пружаат извонредна потпора така што кога ќе излезете од автомобилот ќе се чуствувате освежено и покрај долгото патување

Софистициран завршеток

Големите алуминиумски бандажи со едноставниот завржеток во дијамантски рез се клучна точка во остварувањето на ексклузивниот изглед на серијата на Inscription.

Направете го вашиот

Создадете го совршениот Volvo S90. Одберете од широкиот асортиман на бои, спецификации и додатна опрема.

Направете го вашиот

Volvo S90 Inscription паркиран позади скали, жена се качува по скалите

Истражи ја серијата на S90

Inscription

ЛУКСУЗ

R-Design

SPORT

Momentum

PREMIUM