Елегантно модерен

Volvo S90 Momentum

Прогресивниот скандинавски дизајн и софистицирана технологија го прават овој премиум седан како ниеден до сега.

Преглед на страничниот дел од елегантното и рафинирано Volvo S90 Inscription

S90 MOMENTUM

Дефиниција за елеганција

Откријте ја современата софистицираност со S90 Momentum - шведски седан кој се карактеризира со елегантен дизајн и напредна интуитивна технологија. Уникатните решенија на екстериерот вклучуваат LED светла, црна маска на предната решетка со голем сјај и 17-инчни алуминиумски бандажи. Внатрешноста нуди кожен волан, и метални делови комбинирани со високо ниво на опрема за да го овозможат вистинското премиум чувство кај  S90 Momentum.
Интуитивна контрола

Уживајте во интуитивната технологија со 9-инчниот централен екран чувствителен на допир, дигитална инструмент табла и гласовни комади.

Патување во прва класа

Удобните седишта нудат одлична потпора, затоа од автомобилот ќе излезете свежи и одморени без разлика колку долго траело патувањето.

Скандинавско спасилиште

Кабината на S90 Momentuma нуди чувство на удобност со преубави материјли, нашиот High Performance аудио систем и опуштен дизајн.

 

Истражете ја останатата опрема на S90

S90 Momentum

Скандинавска елеганција, премиум технологија.

Volvo S90 Inscription ниво на опременост
S90 Inscription

Софистициран Шведски луксуз.

Volvo S90 R-Design ниво на опременост
S90 R-Design

Елегантно возачко искуство.