РАЗИГРАНА ЕЛЕГАНЦИЈА

Volvo S90 R-Design

Спортскиот дух се среќава со елегантниот, модерен луксуз.

Спортски дух

Создаден за луѓе кои уживаат во возењето, S90 R-Design Ве кани максимално да ги искористите Вашите омилени патишта. Црната решетка, свиленкасто-металниот страничен прозорец, свиленкасто-металните ретровизори и двојната интегрирана издувна цевка создадоа автомобил кој се издвојува. Овој наменски изглед е подобрен со атрактивни и смели алуминиумски бандажи, со 21-инчни тркала, како опција, за уште повеќе да го истакнете Вашето S90. Внатре, висококвалитетното чувство се среќава со софистицираниот, технички изглед со Perforated Nappa кожа/Nubuck текстил и Metal Mesh алуминиумски вметоци.

R-Design нивото на опременост во детали

Погледнете ги спецификациите
Посебно спортски

Уникатните надворешни детали на R-Design вклучуваат сјајни црни предни решетки, свиленкасто-метален прозорец и двојна интегрирана издувна цевка.

Сакајте го возењето

Со Sport шасија која ја намалува висината на возењето за 20 мм и поцврсти спирали и амортизери, S90 R-Design е изграден за поостро искуство во возењето.

Контурирани седишта

Контурираните седишта тапацирани со Perforated Nappa кожа/ Nubuck текстил обезбедуваат извонредна поддршка додека уживате во возењето.

 

Истражете други нивоа на опременост на S90

Volvo S90 Inscription ниво на опременост
S90 Momentum

Скандинавска елеганција, премиум технологија.

Volvo S90 Inscription ниво на опременост
S90 Inscription

Софистициран Шведски луксуз.

Volvo S90 R-Design ниво на опременост
S90 R-Design

Елегантно возачко искуство.