Volvo V40 паркирано на паркинг кој гледа накај океанот

УРБАН СТИЛ, ШВЕДСКИ ДУХ

Volvo V40

Карактеристичен дизајн, агилност и интуитивна технологија. V40 е совршено дизајниран за модерниот живот.

Volvo V40 до океан со зајдисонце во позадина

УРБАНИОТ ТРЕНДСЕТЕР

Вашиот градски придружник

Volvo V40 е компактен премиум хечбек кој е совршено прилагоден за модерниот живот. Чистите, модерни линии и младешкиот карактер прават автомобилот V40 да се ужива секој ден, со паметна технологија која Ве поддржува и го олеснува животот. Респонзивната шасија Ве става во контрола и инспирира доверба на кој било пат, додека извонредната изработка на кабината и исклучителниот комфор го отелотворуваат карактеристичниот скандинавски дизајн на Volvo Cars.

Volvo V40 во 360 °

Добијте подобар поглед

Детално разгледајте ја внатрешностa на V40 со нашиот интерактивен поглед во 360 °.

TapToExplore
360view Backto360view
V40360ExperienceCompV40
Ефикасност при движење

Нашиот избор на ефикасни мотори комбинираат одлична заштеда со ниските емисии што ги очекувате.

Седишта кои освежуваат

Нашите седишта обезбедуваат извонреден комфор, поддршка и прилагодливост; V40 ќе направи да се чувствувате опуштено и свежо на секое патување.

Флексибилен простор

Со до 335 литри капацитет за багаж, V40 го нуди потребниот простор.

 

Серијата V40

Одберете го Вашето ниво на опрема за V40

Преден поглед на Volvo V40
V40 Momentum

Врвен дизајн, премиум опрема.

Преден поглед на Volvo V40
V40 Inscription

Софистициран Шведски луксуз.

Преден поглед на Volvo V40
V40 R-Design

Инспирирано, спорско возачко искуство.

Преден поглед на Volvo V40
V40 Cross Country

Урбаниот авантурист.

ОТКРИЈТЕ ГО V40

Преземете го следниот чекор

Поглед одблизу на страничниот изглед на човек во костум, гледајќи во прозорецот на Volvo V40
Пронајди дилер

Лоцирајте го најблискиот Volvo Cars овластен дистрибутер.