Направи го свое

Разгледај ги нашите популарни опции подоле или консултирај се со својот дилер за целата линија на завршни додатоци.


Надворешен стајлинг

За да му додаде на вашиот автомобил поуникатен изглед VOLVO ги разви Exterior Styling додатоците кои го зајакнуваат авантуристчкиот дух на VOLVO.

ЗАден дифузер со двојни цевки

Соодветно вклопен со задниот спојлер, дифузерот го потенцира спортскиот изглед на вашиот V40. Горниот сегмент е обоен во иста боја со вашиот VOLVO додека долниот е црн. Специјално дизајнирани и двојно интегрирани издувни цефки од нерѓосувачки челик му даваат ексклузивен спортски изглед на вашето V40.

Задни спојлери

Уникатниот заден спојлер има aircraft inspired fins кои го подобруваат спортскиот и аеродинамичен изглед на V40, доаѓа со интегрирано стоп светло во боја со вашето V40.

Ailos 7.5x18" алуминиумски фелни

Premium белите бандажи му даваат елегатно спортски изглед на вашиот V40.

Технологија и звук

Користете ја навигацијата со стил и леснотија или користете помош при паркирање. Со нашите Tech & Sound додатоци можете да искусите добра забава а воедно и безбедност.

Park Assist помошник

Дозволете Вашиот автомобил да се паркира сам. Со притискање на едно копче, системот започнува да го скенира паркинг местото со ултразвук и Ви дава информација дали е соодветен просторот за паркирање. Откако ќе го позиционирате Вашето возило, се што останува на Вас е да ја контролирате брзината на движење додека Park Assist Pilot превзема контрола врз управувачот додека не сте совршено паркирани.

Задна Park Assist камера

Возењето рикверц (наназад) во тесен пракинг простор може да биде стресно. Зарем не би било добро да се има очи на задниот дел од вашиот автомобил? Вашиот VOLVO Ви ја овозможува оваа супермоќ со камера поставена на задната врата која драматично го зголемува Вашето видно поле.

Sensus Navigation

Конектирајте се со нашата Cloudbased апликација кои ќе ви помогнат да стигнете до вашата точка на интерес или пак слободно паркинг место. Селектирајте ја вашата дестинација со гласовна команда или пак користејќи го вашиот мобилен телефон. Вклучени се надоградувања на мапа.

Товар и пакување

Практично или добар изглед, зошто компромис? Со овој пакет на додатоци можете да ги добиете двете и притоа да го олесните вашето секојдневие. За да го задржите добриот изглед на вашето VOLVO, некои од додатоците можат да бидат во боја за да се вклопуваат со бојата на вашиот автомобил.

Кука за влечење

Оваа издржлива и разновидна кука за влечење е специјално дизајнирана за Вашето VOLVO . Лесна за монтирање, се отстранува брзо и едноставно кога немате потреба од неа, дополнително, за да го задржите добриот изглед на Вашиот Volvo има капак за покривање во боја.

Товарен организер

This organiser mat allows you to keep your items well organised on or under the compartment floor. Thanks to the three movable aluminium dividers, you can create storage areas exactly as you want them, and the mat itself withstand tough use. Available for both the two-level compartment floor as well as the standard compartment floor.

Капак над багажниот простор

Монтирана под товарниот капак, оваа корисна преграда ви помага да складирате помали предмети задржувајќи ја неговата уредност.

Заштитна решетка

Во случај на нагло сопирање безбедносната решетка ги заштитува патниците во автомобилот од тежок удар.

Polestar Performance делови

Откријте го новиот асортиман на деловите на Polestar Performance. ДИзајниран да дава подобрени возачки перформанси низ целата година, каде и да одите.

За целиот обсег, Ве молиме посетете: polestar.com
Издувни цевки

Новиот нерѓосувачки челичен ауспух ја потенцира јачината на моторот давајќи им чувство на останатите учесници во сообраќајот за неговата моќ. Дизајниран за да го намали притисокот, го остава моторот послободен притоа зголемувајќи ја неговата ефикасност.

Тркала

19" алуминиумските фелни со гуми со висок перформанс, додека лесните бандажи допринесуваат за попрецизно управување. Опремени со Pirelli P Zero гуми кои беа исцрпно тестирани со цел да најде оптималното ниво на контрола.

Комплетен пакет

Polestar задниот спојлер беше изложен на тестирање под воздушен притисок за поголема стабилност и аеродинамичност при брзо возење. Како дополнителна предност, додава и подобар изглед на возилото , комплетниот пакет исто така вклучува и целосен асортиман на Perfomance Parts.

Шасија

Амортизери и пружини. The Chassis Package вклучува Polestar амортизери кои се дизајнирани за висок перформанс без притоа да ја нарушат удобноста, додека сетот од пократки и поцврсти пружини помага за поголема контрола при возењето.

Безбедност за деца

Нашите детски седишта се дизајнирани да го направат патувањето со автомобил посигурно и попријатно за Вашите деца. И да Ви го олеснат животот.

Детско седиште, седиште за бебиња

Дизајнирани да обезбедат удобност и заштита на деца од 0-1 година, или кои тежат отприлика 0-13 килограми, нашите седишта насочени кон назад нудат длабоко седло, луксузен тапацир и високи странични панели. Големата рачка за носење лесно се прилагодува со една рака и потпирачот за глава може да се измени од напред.

Детски седишта, свртени наназад

Со поголем простор за нозе, опции за навалување и нов луксузен тапацир, нашите детски седишта насочени кон назад овозможуваат оптимална удобност и безбедност за деца од 9 месеци до 6 години или кои тежат 9-25 килограми. Компактниот дизајн и малата тежина овозможуваат лесна инсталација, прилагодување и отстранување.

Седиште за деца со поткревач

Нашето седиште со поткревач ги запознава децата од 4-10 години со седењето свртени нанапред. Обложениот потпирач за глава, високите странични панели и заштитата за рамења осигуруваат безбедно патување, додека новиот луксузен волнен тапацир гарантира удобно патување.

Детско седиште, перниче за поткревање/ потпора, волна

Дизајнирано за деца од 4-10 години, нашето перниче за поткревање со потпора овозможува безбедносниот појас секогаш правилно да лежи за да обезбеди исто ниво на сигурност на детето на било која возраст, додека новиот луксузен волнен тапацир овозможува безбедност. Потпората има пет подесувања на висината и може да се приспособи во позиција за спиење.

Оптимизација на перформансите на Polestar

Drive-E е најнапредниот систем за пропулзија на Volvo досега. Како резултат на тоа, инженерите на Polestar се фокусираа на пет критични перформанси при градењето на новата генерација оптимизации на Polestar. Со холистичен пристап извршија надградба на софтверот за моторот и менувачот. Заедно, тие нудат побрзо, попрецизно и интуитивно искуство.
FIND AN OPTIMISATION FOR YOUR VOLVO

Наши иновации

Се што правиме е дизајнирано околу луѓе, затоа секоја иновација што ја рпавиме е дизајнирана да го поедностави и подобри вашиот живот. Ние сме посебно горди на нашите напредоци во ефикасната моќ, конективноста и безбедноста. Ние го нарекуваме нашето размислување во овие простори: Drive-E, Sensus, и IntelliSafe.