Страничен поглед на Volvo V40 Inscription паркиран пред модерна зграда на пат

УРБАН ЛУКСУЗ

Volvo V40 Inscription

Ексклузивен дизајн и материјали за луксузно искуство во градот.

Преден поглед на Volvo V40 Inscription кое врти во страничен пат

Понесете се себеси

Подобрете го премиум карактерот на Вашето V40 со Inscription ниво на опременост. Моментално препознатлив благодарение на хромираната решетка, LED фаровите и специјалните алуминиумски тркала, Inscription зрачи со луксузот. Внатре, автентични, одлично изработени материјали во комбинација со современ скандинавски дизајн за да создадат атмосфера на благосостојба. Ексклузивен допир даваат и кожниот тапацир, милд алуминиумски вметоци, осветлен менувач и дигитален дисплеј за возач.

Inscription нивото на опременост во детали

Погледнете ги спецификациите
Фини детали

Inscription располага со детали налик на накит, како што се нашите препознатливи LED предни светла, уникатна предна решетка и светла рамка околу страничните прозорци.

Префинет допир

Нашите седишта обезбедуваат извонреден комфор, поддршка и прилагодливост; V40 ќе направи да се чувствувате опуштено и свежо на секое патување.

Почувствувајте го квалитетот

Ергономските кожни седишта со голем избор на нивоа на опременост и тапацир Ви овозможуваат да му дадете свој потпис на ентериерот.

 
Поглед одозгора на Volvo V40 Inscription

Истражете други нивоа на опременост на V40

Volvo V40 Inscription ниво на опременост
V40 Inscription

Шведски луксуз, урбан стил.

Volvo V40 R-Design ниво на опременост
V40 Momentum

Врвен дизајн, премиум опрема.

Volvo V40 R-Design ниво на опременост
V40 R-Design

Инспирирано возачко искуство.

Volvo V40 Cross Country ниво на опременост
V40 Cross Country

Урбаниот авантурист.