Направи го свое

Разгледај ги нашите популарни опции подоле или консултирај се со својот дилер за целата линија на завршни додатоци. 

Надворешен стајлинг

За да му додаде на вашиот автомобил поуникатен изглед VOLVO ги разви Exterior Styling додатоците кои го зајакнуваат авантуристчкиот дух на VOLVO.

Предни украсни прагови

Украси на праговите од нерѓосувачки челик. Интегрираното LED осветлување на праговите му дава спортски и елегантен изглед, кога вратата е отворена осветлувањето на праговите се вклопува со внатрешното осветлување на автомобилот. Осветлувањето е на батерија со што ја прави инсталацијата лесна и брза без употреба на кабли, не е поврзана со ентериерното осветлување.

Deco заден браник

Нашата Deco заден браник лента го одржува вашето V60 во врвна состојба. Цврста и дизајнирана за да се вклопи со вашиот sportswagon, самолепливата лента го штити задниот браник од гребнатини при товарување.

Технологија и звук

Користете ја навигацијата со стил и леснотија или користете помош при паркирање. Со нашите Tech & Sound додатоци можете да искусите добра забава а воедно и безбедност.

Забава на задните седишта

Патниците на задните седишта ќе уживаат во патувањето како никогаш порано со нашиот нов систем за забава со LCD екрани со вграден DVD Player со безжични слушалки и далечински управувач.

Предна Park Assist камера

Не постои поголем предизвик од справувањето со тесни излези и крстосници кои често имаат ограничена видливост. Наша цел е да го направиме тоа полесно за вас со нашата Park Assist камера која го зголемува видното поле за 180° лево и десно од вас.

Задна Park Assist камера

Возењето рикверц (наназад) во тесен пракинг простор може да биде стресно. Зарем не би било добро да се има очи на задниот дел од вашиот автомобил? Вашиот VOLVO Ви ја овозможува оваа супермоќ со камера поставена на задната врата која драматично го зголе

Sensus навигација

Конектирајте се со нашата Cloudbased апликација кои ќе ви помогнат да стигнете до вашата точка на интерес или пак слободно паркинг место. Селектирајте ја вашата дестинација со гласовна команда или пак користејќи го вашиот мобилен телефон. Вклучени се надоградувања на мапа.

Товар и пакување

Практично или добар изглед, зошто компромис? Со овој пакет на галантерија можете да ги добиете двете и притоа да го олесните вашето секојдневие. За да го задржите добриот изглед на вашето VOLVO, некои од додатоците можат да бидат во боја за да се вклопув

Отстранлива кука за влечење

Оваа издржлива и разновидна кука за влечење е специјално дизајнирана за Вашето VOLVO . Лесна за монтирање, се отстранува брзо и едноставно кога немате потреба од неа, дополнително, за да го задржите добриот изглед на Вашиот Volvo има капак за покривање в

Кровни носачи

Овие специјално дизајнирани превозници на товар се вклопуваат безбедно на кровните носачи на покривот на вашето VOLVO. Лесно се инсталираат и вклопуваат со дополнителни носачи ако е потребно.

Заштитна решетка

Челичната решетка ви помага да се заштите од необезбедениот товар при силно кочење. Кога немате потреба од неа, решетката, во боја на ентериерот се преклопува спротивно на покривот.

Безбедност за деца

Нашите детски седишта се дизајнирани да го направат патувањето со автомобил посигурно и попријатно за Вашите деца. И да Ви го олеснат животот.

Детско седиште, седиште за бебиња

Дизајнирани да обезбедат удобност и заштита на деца од 0-1 година, или кои тежат отприлика 0-13 килограми, нашите седишта насочени кон назад нудат длабоко седло, луксузен тапацир и високи странични панели. Големата рачка за носење лесно се прилагодува со една рака и потпирачот за глава може да се измени од напред.

Детски седишта, свртени наназад

Со поголем простор за нозе, опции за навалување и нов луксузен тапацир, нашите детски седишта насочени кон назад овозможуваат оптимална удобност и безбедност за деца од 9 месеци до 6 години или кои тежат 9-25 килограми. Компактниот дизајн и малата тежина овозможуваат лесна инсталација, прилагодување и отстранување.

Седиште за деца со поткревач

Нашето седиште со поткревач ги запознава децата од 4-10 години со седењето свртени нанапред. Обложениот потпирач за глава, високите странични панели и заштитата за рамења осигуруваат безбедно патување, додека новиот луксузен волнен тапацир гарантира удобно патување.

Детско седиште, перниче за поткревање/ потпора, волна

Дизајнирано за деца од 4-10 години, нашето перниче за поткревање со потпора овозможува безбедносниот појас секогаш правилно да лежи за да обезбеди исто ниво на сигурност на детето на било која возраст, додека новиот луксузен волнен тапацир овозможува безбедност. Потпората има пет подесувања на висината и може да се приспособи во позиција за спиење.

Polestar Performance Optimisation

Drive-E е најнапредниот систем за пропулзија на Volvo досега. Како резултат на тоа, инженерите на Polestar се фокусираа на пет критични перформанси при градењето на новата генерација оптимизации на Polestar. Со холистичен пристап извршија надградба на софтверот за моторот и менувачот. Заедно, тие нудат побрзо, попрецизно и интуитивно искуство.
FIND AN OPTIMISATION FOR YOUR VOLVO

Наши иновации

Се што правиме е дизајнирано околу луѓе, затоа секоја иновација што ја рпавиме е дизајнирана да го поедностави и подобри вашиот живот. Ние сме посебно горди на нашите напредоци во ефикасната моќ, конективноста и безбедноста. Ние го нарекуваме нашето размислување во овие простори: Drive-E, Sensus, и IntelliSafe.