РЕОТКРИВАЊЕ НА ЖЕЛБАТА

Разновиден, простран и елегантен. V90 е луксузно модерен пример на иконитиот Volvo караван.

Надворешен стајлинг

Опциите за надворешниот стајлинг за новиот V90 се дизајнирани да ја зголемат динамичната елеганција на автомобилот.

Надворешен стајлинг со хромирани детали

Дизајниран ексклузивно за V90, овој елегантен и динамичен екстериерен дизајн пакет вклучува браник-спојлер во боја која се вклопува со вклопува со бојата на вашето возило, хромирани лајсни, уникатно двојни издувни цевки и заден дифузер со хромиран детаљ.

Двојни интегрирани издувни цевки и дифузер

Овие уникатни двојни издувни цевки со хромирани завршетоци се ексклузивно дизајнирани за да го надополнат надворешниот изглед на вашиот V90. Добивајќи впечаток на четири издувни цевки, двојните цевки му даваат на автомобилот спортски но и елегантен изглед.

Браник

Оваа специјално дизајнирана челична лента која е позициониран над браникот го заштитува од оштетување при товарење. Браник лентата има специјален сјаен финиш кој одлично се надополнува со останатите V90 детали на екстериерот.

21” 10-spoke алуминиумски фелни

Овие ексклузивни 21” 10-open spoke Turbine Tinted Silver Diamond Cut тркала се уникатно дизајнирани за елегантен и луксузен изглед. Секое тркало е темелно тестирано за издржливост и тркалање како и за издржливост на разни временски услови.

Далечински клуч, бела кожа

Оваа висококвалитетна футрола за далечински клуч од бела кожа е ексклузивно дизајнирана да оговара на внатрешноста на вашето Волво. Рачно изработена, грижливо и прецизно, оваа уникатна футрола му дава на вашето искуство ексклузивно чувство за скандинавски луксуз и стил.

Додадете нешто дополнително

Нашата дизајн галантерија и паметни решенија се ексклузивно дизајнирани со цел да го добиете максимумот од Вашето V90 .

Кафез за кучиња

Дизајнирана за да ги заштити кучињата при возењето, преградата е комбинирана со заштитна решетка, маска и поделен товарен простор. Преградата за кучиња може да биде монтирана на левата или десната страна или комбинирано.

Осветлена плоча на задната врата

Ексклузивно дизајнирана за V90, нерѓосувачката плочка е иделна за заштита на тапацирот при товарење, кога задната врата е отворена се вклучуваат LED светлата вклопени со внатрешното осветлување на автомобилот.

Технологија и звук

Нашата галантерија на додатоци содржи елементи за секого, додатоци кои се наменети за патниците да останат поврзани или пак да се забавуваат.

iPad® држач

Со iPad држачот, патниците на задните седишта сега можат да користат iPad во удобност и безбедност, без оглед на тоа дали слушате музика или пак пребарувате на интернет држачот им овозможува на патниците да искористат најмногу од нивното патување, воедно и со два USB приклучока за истовремено полнење на уредите.

Apple CarPlay

Carplay ги превзема апликациите кои ви се добро познати од вашиот iphone и ги прави достапни за вас преку VOLVO екранот. Можете да ја користите и SIRI гласовната команда за вашата електронска пошта и смс пораки со цел вниманието да ви остане на патот.

Безбедност за деца

Нашите детски седишта се дизајнирани да го направат патувањето со автомобил посигурно и попријатно за Вашите деца. И да Ви го олеснат животот.

Детско седиште, седиште за бебиња

Дизајнирани да обезбедат удобност и заштита на деца од 0-1 година, или кои тежат отприлика 0-13 килограми, нашите седишта насочени кон назад нудат длабоко седло, луксузен тапацир и високи странични панели. Големата рачка за носење лесно се прилагодува со една рака и потпирачот за глава може да се измени од напред.

Детски седишта, свртени наназад

Со поголем простор за нозе, опции за навалување и нов луксузен тапацир, нашите детски седишта насочени кон назад овозможуваат оптимална удобност и безбедност за деца од 9 месеци до 6 години или кои тежат 9-25 килограми. Компактниот дизајн и малата тежина овозможуваат лесна инсталација, прилагодување и отстранување.

Седиште за деца со поткревач

Нашето седиште со поткревач ги запознава децата од 4-10 години со седењето свртени нанапред. Обложениот потпирач за глава, високите странични панели и заштитата за рамења осигуруваат безбедно патување, додека новиот луксузен волнен тапацир гарантира удобно патување.

Детско седиште, перниче за поткревање/ потпора, волна

Дизајнирано за деца од 4-10 години, нашето перниче за поткревање со потпора овозможува безбедносниот појас секогаш правилно да лежи за да обезбеди исто ниво на сигурност на детето на било која возраст, додека новиот луксузен волнен тапацир овозможува безбедност. Потпората има пет подесувања на висината и може да се приспособи во позиција за спиење.

Оптимизација на перформансите на Polestar

Drive-E е најнапредниот систем за пропулзија на Volvo досега. Како резултат на тоа, инженерите на Polestar се фокусираа на пет критични перформанси при градењето на новата генерација оптимизации на Polestar. Со холистичен пристап извршија надградба на софтверот за моторот и менувачот. Заедно, тие нудат побрзо, попрецизно и интуитивно искуство.
FIND AN OPTIMISATION FOR YOUR VOLVO

Наши иновации

Се што правиме е дизајнирано околу луѓе, затоа секоја иновација што ја рпавиме е дизајнирана да го поедностави и подобри вашиот живот. Ние сме посебно горди на нашите напредоци во ефикасната моќ, конективноста и безбедноста. Ние го нарекуваме нашето размислување во овие простори: Drive-E, Sensus, и IntelliSafe.