СОФИСТИЦИРАНА АВАНТУРА

Volvo V90 Cross Country Volvo Ocean Race

Авантуристички, практичен и со истакнат луксуз: V90 Cross Country Volvo Ocean Race

Преглед на страничниот дел од елегантното и рафинирано Volvo S90 Inscription

V90 CROSS COUNTRY VOLVO OCEAN RACE

Вашата нова авантура започнува тука

Интуитивната паметна технологија и современиот дизајн се дел од V90 CC VOR за да се создаде премиум чувство. Надворешноста нуди 16" алуминиумски бандажи и предни LED светла со нашиот единствен T-облик на светлата кои даваат самоувереност на новиот V90 CC VOR. Внатрешност, Volvo гравиран праг на вратата Ве поздравува пред да влезете во возилото и да се сместите на одличните и стилски седишта изработени од шведски текстил.

Cross Country Volvo Ocean Race опрема

Погледнете ги спецификациите
Паметен простор за складирање

Водоотпорните торби за складирање ја чуваат облеката одвоена од мокрите работи. Мрежата во багажникот цврсто ги држи предметите и спречува нивно превртување.

Чистење во движење

V90 Cross Country Volvo Ocean Race доаѓа со лесен преносен чистач за плакнење на надворешната опрема.
*Достапно во одредени маркети

Складирај повеќе, изгледај одлично

Опционален кровен носач во кристално бела боја како и останатиот дел од екстериерот. Вклучувајќи и Flare Orange клуч и мрежа за обезбедување на товарот во багажникот.

 

Истражете други нивоа на опременост на S90

Volvo V90 Momantum опрема
V90 Momentum

Премиум стил и софистицираност.

Volvo S90 Inscription ниво на опременост
V90 Inscription

Шведски луксуз и елеганција.

Volvo V90 R-Design опрема
V90 R-Design

Спортски стил и дух.

Volvo V90 Cross Country опрема
V90 Cross Country

Авантура и луксуз.