Volvo V90 со Inscription ниво на опременост паркирано на карпест брег

ЕЛЕГАНТЕН ЛУКСУЗ

Volvo V90 Inscription

Извонредна изработка и убави материјали. Ова е скандинавска софистицираност.

Volvo V90 Inscription паркирано на пат

Патувајте со елегантна префинетост

V90 Inscription е олицетворение на софистициран шведски луксуз. Надворешниот дизајн вклучува дополнителна хромирана рамка, предна решетка во мат сребрена боја со хромирани решетки, специјални лесни бандажи и интегрирани издувни цевки со боја како телото на автомобилот. Внатре, Fine Nappa кожен тапацир и прецизната изработка создаваат релаксирана средина, додека напредната интуитивна технологија Ви помага да останете поврзани и да уживате во движење.

Inscription нивото на опременост во детали

Погледнете ги спецификациите
Хромирани нагласоци

Inscription нивото на опременост располага со детали налик на накит, како што се нашите предни LED светла, уникатна предна решетка и осветлена рамка околу страничните прозорци.

Linear Walnut

Ние го користиме најубавиот Северно Американски орев, избран заради неговиот квалитет, а потоа преработен за да се создаде совршена симетричена шара.

Кожен тапацир

Fine Nappa кожен тапацир се користи за седиштата, панелите на вратите и средишниот потпирач за раце. Тој е исклучително нежен и мек, со завршеток што ќе старее благородно.

 
Страничен поглед на Volvo V90 Inscription

Истражете други нивоа на опременост на V90

Volvo V90 Inscription ниво на опременост
V90 Momentum

Премиум стил и софистицираност.

Volvo V90 R-Design ниво на опременост
V90 R-Design

Повторно откријте го задоволството од возење.

Volvo V90 Cross Country ниво на опременост
V90 Cross Country

Ве води подалеку.

Volvo V90 Cross Country Volvo Ocean Race опрема
V90 Cross Country Volvo Ocean Reace

Луксуз кој оди напред.