СОФИСТИЦИРАНА ЕЛЕГАНЦИЈА

Volvo V90 Momentum

Запознајте го прилагодливиот караван со истакнато премиум чувство.

Преглед на страничниот дел од елегантното и рафинирано Volvo S90 Inscription

V90 MOMENTUM

Разновидна убавина

Volvo V90 Momentum е комбинација од елегантниот скандинавски дизајн, разновидност и високо-технолошки луксуз. Надворешноста нуди истакнати 17-инчни алуминиумски бандажи и црна маска на предната решетка со голем сјај кои совршено се вклопуваат со самоуверените линии на V90. Внатрешноста нуди материјали со премиум квалитет со иновативна и интуитивна технологија кои го прават Вашиот живот поедноставен и поудобен без разлика каде и како го користите Вашиот автомобил.  
Технологија која нуди задоволство

Нашиот 9-инчен централен екран заедно со 8-инчната дигитална инструмент табла Ви нудат целосна контрола и го прават Вашиот живот поедноставен.

Почувствувајте го квалитетот

"Iron Ore" металните додатоци комбинирани со темно сивиот материјал и безбедносните Comfort седишта го креираат ентериерот кој Ви нуди опуштеност и свежина.

Паметни завршетоци

Единствените алуминиумски бандажи со 7 краци во облик на турбина со сјајна сребрена боја, го прават дизајнот на V90 Momentumu самоуверен и балансиран.

 

Истражете ја останатата V90 опрема

VVolvo V90 Inscription опрема
V90 Inscription

Софистициран Шведски луксуз.

Volvo V90 R-Design опрема
V90 R-Design

Спортски стил и дух.

Volvo V90 Cross Country опрема
V90 Cross Country

Авантура и луксуз.