Модерен луксуз

Volvo XC60 Inscription

Ексклузивен дизајн и материјали, скандинавски стил.

Доживејте модерен луксуз

XC60 Inscription е модерен, има скандинавски израз на луксуз. Ексклузивниот дизајн вклучува дополнителни хромирани облоги, специјални алуминиумски тркала и интегрирани цевки за издув. Мека кожа и внимателно изработени детали создаваат луксузен амбиент во кабината.
Изградете го вашиот XC60 Inscription

Inscription во детали

Хромирани детали

XC60 Inscription се одликува со хромирана облога за предните решетки и страничните прозорци. Inscription логото може да го видите во долниот дел од вратите.

Луксузно чувство

Driftwood дрво - уникатен третман на дрво под влијание на нашето шведско наследство - и прилагодената табла го зголемуваат чувството на луксуз во XC60 Inscription.

Кожни тапацири

Раскошната кожа ги покрива седиштата, панелите на вратите и потпирачот за рака. Истата боја на кожа се користи и на копчето за далечински управувач на автомобилот

Тркала со дијамантски завршеток

Изберете од 19 или 20-инчните алуминиумски тркала со задебелен дизајн и дијамантски завршеток што го збогатува самоуверениот карактер на XC60.

Направете го ваш

Создадете го вашиот совршен Volvo XC60. Изберете од широкиот спектар на бои, спецификации и додатоци.

Истражете го XC60

Momentum

PREMIUM

R-Design

Спортски дух

Inscription

Луксуз

Polestar Engineered

ПЕРФОРМАНСИ