СПОРТСКИ ИЗРАЗ

Volvo XC60 R-Design

Искусете го шведскиот теренец во најдинамично ниво. Со рафиниран, спортски стил и возачко искуство да одговараат.

Наменет за возење

XC60 R-Design е SUV што се издвојува и инспирира доверба. Деталите на дизајнот во и надвор ветуваат динамична привлечност, а спортската шасија овозможува искуство за возење што одговара.
Изградете го вашиот XC60 R-Design

R-Design во детали

Силен по дизајн

R-Design му дава на XC60 импозантно присуство, со сјајни црни детали за надворешноста, смели дизајни на алуминиумските тркала и интегрирани цевки од опашката.

Фокусирани на возењето

XC60 R-Design е изграден за возење. Поцврстите спирали и амортизерите обезбедуваат уште поостри ракувања, додека педалите за менувачот позади воланот ви овозможуваат да бидете поврзани со дејството.

На местото на возачот

Contour седиштата со перфорирана Nappa кожа обезбедуваат исклучителна поддршка.

Разликата е во тркалата

Изборот на тркала со легура и дијамантси завршеток, во големини од 19 до 21-инч, му даваат храбар изглед на XC60.

Направете го ваш

Создадете го вашиот совршен Volvo XC60. Изберете од широкиот спектар на бои, спецификации и додатоци.

Конфигурирајте ваш

Истражете го XC60

Momentum

PREMIUM

R-Design

Спортски дух

Inscription

Луксуз

Polestar Engineered

ПЕРФОРМАНСИ