Направи го свое

Разгледајте ги нашите популарни оции подоле или консултирајте се со вашиот дилер за целата линија на завршни додатоци..

Надворешен стајлинг

Со две првокласни алатки за дотерување и широк асортиман на галантерија, можете да им дадете свој белег на сите нови XC90.
Надворешен стајлинг

Овој луксузен комплет вклучува црни мат патосници, нерѓосувачка плоча за заштита на моторот, интегрирани издувни цевки и осветлувани прагови на вратите.

22" алуминиумски бандажи

Премиум 6-double spoke, diamond-cut бандажи во црна мат боја додаваат спортски изглед на Вашето ново XC90.

Водење на одбори

Прагови на вратите со осветлување. Ексклузивни и стилизирани кои го дополнуваат луксузниот изглед на автомобилот.

Мини плочки стајлинг кит

Спојлерот од нерѓосувачки челик му дава луксуз изглед на Вашиот XC90 . Интегрирани се две издувни цевки кои го надополнуваат елегантниот и моќен изглед. Styling Kit e е достапен во сите бои и вклучува ознаки на предниот и задниот браник.

Технологија и звук

Комплетирајте го новото XC90 со интуитивни возни команди и премиум озвучување со додатоци наменети за вашите потреби.

iPad® држач

Држачот за iPAD на задните седишта ви овозможува безбедно да го користите вашиот уред. Земете го со вас уживајте во филмови, електронска пошта или пребарувајќи на интернет. Сето ова ви го овозможува VOLVO iPAd држачот.

Sensus Navigation

Sensus Navigation ви дава умно интегрирана навигација без употреба од многу копчиња. Добивате информација преку дисплејот, Sensus исто така ве поврзува со апликации кои можат да ви помогнат да најдете слободно паркинг место, да комуницирате или пак да го пронајдете најдоброто место за кафе.

Пакувај и товари

Овие додатоци се практични и елегантни и ви овозможуваат да го извлечете најдоброто од вашиот нов XC90.
Кука за влечење на извлекување

Можете лесно да ја отстраните куката за влечење кога не ви е потребна со притискање на само едно копче.

Челична решетка

Бидете сигурни дека се останува на своето место. Заштитната челична решетка спречува растурање на товарот при сопирање и ли судир.

Dog Gate

Преградата за кучиња e дизајнирана да ве осигури дека вашето куче е безбедно дури и кога задната врата е отворена. Во комбинација со заштитна маска и преграда за одделување од багажникот можат да се инсталираат две прегради за кучиња. Лесно се инсталира, се отвара и затвара и може лесно да се отстрани кога не го употребувате.

Двонасочна текстилна прекривка за багажникот.

Оваа елегантна текстилна прекривка ви овозможува да го одржите атрактивниот изглед на Вашиот багажник дури и ако пренесувате валкан товар. Прекривката е повеќенаменска и водоотпорна, со ткаенина од едната страна и пластика од другата страна.

Безбедност за деца

Нашите детски седишта се дизајнирани да го направат патувањето со автомобил посигурно и попријатно за Вашите деца. И да Ви го олеснат животот.

Детско седиште, седиште за бебиња

Дизајнирани да обезбедат удобност и заштита на деца од 0-1 година, или кои тежат отприлика 0-13 килограми, нашите седишта насочени кон назад нудат длабоко седло, луксузен тапацир и високи странични панели. Големата рачка за носење лесно се прилагодува со една рака и потпирачот за глава може да се измени од напред.

Детски седишта, свртени наназад

Со поголем простор за нозе, опции за навалување и нов луксузен тапацир, нашите детски седишта насочени кон назад овозможуваат оптимална удобност и безбедност за деца од 9 месеци до 6 години или кои тежат 9-25 килограми. Компактниот дизајн и малата тежина овозможуваат лесна инсталација, прилагодување и отстранување.

Седиште за деца со поткревач

Нашето седиште со поткревач ги запознава децата од 4-10 години со седењето свртени нанапред. Обложениот потпирач за глава, високите странични панели и заштитата за рамења осигуруваат безбедно патување, додека новиот луксузен волнен тапацир гарантира удобно патување.

Детско седиште, перниче за поткревање/ потпора, волна

Дизајнирано за деца од 4-10 години, нашето перниче за поткревање со потпора овозможува безбедносниот појас секогаш правилно да лежи за да обезбеди исто ниво на сигурност на детето на било која возраст, додека новиот луксузен волнен тапацир овозможува безбедност. Потпората има пет подесувања на висината и може да се приспособи во позиција за спиење.

Наши иновации

Се што правиме е дизајнирано околу луѓе, затоа секоја иновација што ја рпавиме е дизајнирана да го поедностави и подобри вашиот живот. Ние сме посебно горди на нашите напредоци во ефикасната моќ, конективноста и безбедноста. Ние го нарекуваме нашето размислување во овие простори: Drive-E, Sensus, и IntelliSafe.