ПРЕФИНЕТ ЛУКСУЗ

Volvo XC90 Inscription

Извонредна изработка со врвни материјали. Тоа е елегантната префинетост на скандинавскиот стил.

Најдобар шведски луксуз

XC90 Inscription е израз на современата шведска раскошност. Впечатливиот надворешен изглед вклучува хромирани додатоци, моќна мрежа на предниот дел во мат сребрена боја, посебни алуминиумски тркала и интегрирани цевки за издув во задниот браник. Внатрешноста со фина Nappa кожа и педантна изработка создаваат префинето, луксузно искуство.
Креирајте го својот XC90 Inscription

Опрема Inscription детално

Хромирани додатоци

Надворешноста на Inscription носи хромирани додатоци кои го прават изгледот импресивен и оставаат силен прв впечаток каде и да се појавите

Убавината е во деталите

Кристална рачка за менувачот е произведена од страна на шведската компанија Orrefors и е еден од највпечатливите детали.

Луксузна кожа

Тапацирот од Nappa кожа кој се користи за седиштата даваат неверојатен внатрешен изглед и комфорт.

Тркала кои ја прават разликата

Во Inscription нивото на опрема достапни се 20 или 21-инчни алуминиумски тркала со завршна обработка со дијамантски рез кои оставаат карактеристичен моќен впечаток

Направете го свој

Креирајте го својот совршен Volvo XC90. Можете да бирате од широка палета на бои, спецификации и додатоци.

Конфигурирајте свој

Истражете ја палетата возила XC90

Momentum

ПРЕМИУМ

R-Design

СПОРТ

Inscription

ЛУКСУРИЈА