Volvo XC90 со Inscription ниво на опременост паркирано пред модерна зграда

СОФИСТИЦИРАН ЛУКСУЗ

Volvo XC90 Inscription

Извонредна изработка и квалитетни материјали. Ова е префинета софистицираност, во скандинавски стил.

Преден поглед на Volvo XC90 Inscription нивото на опременост

Најдоброто од шведскиот лукзуз

XC90 Inscription е отелотворување на модерниот шведски луксуз. Надворешните дизајнерски знаци вклучуваат дополнителна хромирана рамка, предна решетка во мат сребрена боја, специјални алуминиумски тркала и интегрирани цевки за заби со заден браник вметнува во облик на тело. Намалувањето на кожата од Напа и прецизната изработка создаваат осамено, релаксирано чувство во кабината, додека напредната, интуитивна технологија ви помага да останете поврзани и забавувани.

Inscription ниво на опременост во детали

Погледнете ги спецификациите
Хромирани предни светла

Inscription моделот поседува хромирани детали кај долната маска и страничните прозори и внатрешни странични прагови со натписот Inscription.

Linear Walnut

Го користевме најубавиот северноамерикански орев, избран поради неговиот квалитет, а потоа го поставиме за да креираме совршено симетричен модел.

Луксузна кожа

Nappa кожните навлаки се користат за седиштата, панелите на вратите и средишниот потпирач за раце. Тие се исклучително фини и меки, со луксузен финиш.

 

Истражете други нивоа на опременост на XC90

Volvo XC90 Inscription ниво на опременост
XC90 Inscription

Прогресивен и модерен луксуз од Шведска.

Volvo XC90 Momentum опрема
XC90 Momentum

Премиум SUV искуство.

Volvo XC90 R-Design ниво на опременост
XC90 R-Design

Посветен на уметноста на возење.

Volvo XC90 Excellence опрема
XC90 Excellence

Суперлативен луксузен SUV.