Skip to content

Volvo S60 Recharge

Хибрид

Volvo S60 Recharge

Volvo S60 Recharge

Хибрид

За патот кој го возите.

Скандинавскиот plug-in хибриден седан, дизајниран за промена.

Хибрид

Plug-in

До58km

Досег на електричен погон

AWD

Погон

95%

Прочистување на воздухот во кабината

Близок кадар од задните надворешни светла на Volvo S60 Recharge.
Предната надворешност на црвен Volvo S60 Recharge во црвена средина.

Запознајте го S60 Recharge. Најдобриот plug-in хибриден седан дизајниран за динамично возење.

Моќ без компромиси

Додајте чиста електрична енергија во вашето возење и уживајте во најдобриот plug-in хибриден седан со помалку издувни гасови, оптимизирана тракција со e-AWD и инстант моќност.

Изразете ја вашата личност

Кој S60 Recharge го одразува вашиот животен стил? Редефинираниот луксуз на Inscription или динамичниот спортски карактер на R-Design?

Вистински чисто

Можете да го возите вашиот plug-in хибриден автомобил во целосно електричен режим, без испуштање на издувни гасови. Со целосно наполнета батерија, ова може да овозможи секојдневно патување со користење на електричниот мотор.

Асистенција во возењето. Тоа е во нашата ДНК.

Асистенција во возењето. Тоа е во нашата ДНК.

Нашиот систем за известување за мртва точка (BLIS) обезбедува активна поддршка кога менувате ленти. Доколку постои ризик од судир со други возила во соседната лента, системот за известување за мртва точка (BLIS) може суптилно да го прилагоди управувањето, со што се помага вие, вашиот автомобил и вашите сакани да бидат таму каде што сакате.

Дење или ноќе, нашата интелигентна технологија за помош околу безбедноста може да ви помогне да откриете и избегнете други возила, пешаци, велосипедисти и големи животни. Тоа го прави прво со предупредување на возачот, а потоа со автоматско сопирање или преку итна поддршка за управување доколку возачот не успее да реагира.*

Предупредувањето за вкрстен сообраќај со автоматска сопирачка го поддржува возачот кога враќа наназад со ограничена прегледност. Системот може да открива возила што преминуваат одзади и доколку е потребно, автоматската сопирачка може да се активира.**

* Возилата, пешаците и велосипедистите што се движат во иста насока со автомобилот, може да бидат откриени во определени брзини и услови. Системите за откривање зависат од тоа објектите дали се осветлени и бараат предните и задните светла на возилото да работат кога е темница. Возачот цело време останува одговорен за безбедно возење.

** Функциите за поддршка на возачот не се замена за вниманието и проценката на возачот. Предупредувањето за вкрстен сообраќај може да има ограничена функционалност во одредени ситуации. Интервенцијата на сопирачката е активна само при помала брзина.

Според нашите услови. Имајте контрола во секој километар од патувањето, во интуитивен комфор и карактеристики за удобност.

Црвен Volvo S60 Recharge што вози по пат на зајдисонце.

Динамично возачко задоволство

Прецизни, остри реакции и динамично, опуштено возење. Со напредна шасија, вам ви останува само да уживате во чистото возачко задоволство.

Останете во контрола

Технологија за помош на возачот и погонот на сите тркала се комбинираат за да создадат реактивно возачко искуство. Дожд или сонце, мраз или снег – во S60 Recharge, можете да возите без проблеми.

Почист воздух во кабината

Напредниот прочистувач на воздухот во првиот светски систем за квалитет на воздухот спречува до 95 проценти од опасните PM 2,5 честички што навлегуваат во кабината. Тоа може да ви помогне вам и на вашите патници да уживате во подобар и поздрав квалитет на воздухот, без оглед на надворешните услови.

Наведените карактеристики може да не бидат стандардни или достапни за сите стилови и опции на моторот.