Skip to content

Volvo S90 Recharge

Хибрид

Volvo S90 Recharge

Volvo S90 Recharge

Хибрид

Очекувајте повеќе.

Прифатете ги новините и контролирајте го патувањето. Ви го претставуваме скандинавскиот луксузен plug-in хибриден седан со вграден Google.

Хибрид

Plug-in

До61km

Досег на електричен погон

95%

Прочистување на воздухот во кабината

Google

Вградено

Volvo S90 Recharge делумно прикриен од скали.
Во Volvo, кристален менувач во автентичен шведски кристал од Orrefors.
Volvo S90 Recharge се полни на станица за полнење.

Помалку издувни гасови, без компромиси.

Додавањето електрична енергија во вашиот погон го создава plug-in хибридот што ја нагласува иднината без да го компромитира искуството денес. Во целосно електричен режим, вашето секојдневно патување може да се преобрази во посовесно возење со нула издувни гасови.

Опсег во Pure електричен режим

Во Pure електричен режим, можете да возите до 61 километар со едно полнење.

Префинета моќ

S90 Recharge седанот испорачува префинети перформанси и агилно, моќно возачко искуство.

Имајте контрола во секое време со интуитивната технологија и вграден Google.

Најдобра навигација во класата

Со целосно интегрирани мапи на Google во автомобилот, гласовната контрола на Google Assistant, сообраќајните информации во реално време и автоматско менување на маршрутата, вие стигнувате на вашата дестинација со помалку компликации.

Практичност во самиот автомобил

Со Google Assistant во вашиот Volvo,  можете да добиете насоки, да уживате во забавните содржини, да бидете во контакт со пријателите, семејството и колегите и прецизно да ја нагодувате средината во вашата кабина – сето тоа без да ги тргнете рацете од воланот. Едноставно кажете „Hey Google“ за да почнете.

Завршете повеќе работи додека сте на пат

Со Google, можете да ги поврзете вашите омилени апликации и уреди за беспрекорно да ги завршувате работите во текот на вашиот ден. Лесно поврзете се и контролирајте ги паметните уреди во вашиот дом додека се наоѓате во автомобилот за да имате поголема практичност.

Нурнете се во ексклузивно медиумско и аудио искуство.

Зборувајте со Google во вашиот S90 Recharge за контрола без употреба на раце. Преку познат интерфејс можете да уживате во забавата и да бидете во контакт со пријателите, семејството и колегите – едноставно со користење на вашиот глас. Со пристап до апликации на Google Play и опционален звучен систем Bowers & Wilkins со врвна технологија, вашиот автомобил и вашиот живот ќе бидат поблиски како никогаш досега.

Google Assistant

Помош без користење раце во автомобилот.

Апликации за автомобил достапни преку Google Play во S90 Recharge.
Bowers & Wilkins

Неверојатен дизајн на звучник со врвна технологија и премиум звук.

Google Play

Останете поврзани со вашиот дигитален живот.

Персонализирајте го. Откријте интуитивна удобност и персонализирана практичност.

Слика одблиску од маж во задното седиште на Volvo S90 Recharge.
Маж што седи во задното седиште на Volvo S90 Recharge.
Volvo S90 Recharge вози на мост на облачен ден.
Слика одблиску од маж во задното седиште на Volvo S90 Recharge.

Почист воздух во кабината

Напредниот прочистувач на воздухот во првиот светски систем за квалитет на воздухот спречува до 95 проценти од опасните PM 2,5 честички што навлегуваат во кабината. Тоа може да ви помогне вам и на вашите патници да уживате во подобар квалитет на воздухот, без оглед на надворешните услови.

Маж што седи во задното седиште на Volvo S90 Recharge.

Луксуз на задните седишта

Кај задните седишта, пространиот дел за нозе и седиштата од напа-кожа ја оптимизираат удобноста додека ексклузивниот централен потпирач за раце овозможува опуштање кај патувањата на долги релации и практично место за складирање на важните работи.

Volvo S90 Recharge вози на мост на облачен ден.

Достапни во секое време

Со само еден допир на копче, член на тимот на Volvo ќе ве побара и ќе ви помогне да го најдете тоа што ви треба – па вие можете да останете фокусирани на патот.

Асистенција на патот. Тоа е во нашата ДНК.

Асистенција на патот. Тоа е во нашата ДНК.

Дење или ноќе, нашата интелигентна технологија за помош околу безбедноста може да ви помогне да откриете и избегнете други возила, пешаци, велосипедисти и големи животни. Тоа го прави прво со предупредување на возачот, а потоа со автоматско сопирање доколку возачот не успее да реагира.*

Предупредувањето за вкрстен сообраќај со автоматска сопирачка го поддржува возачот кога враќа наназад со ограничена прегледност. Системот може да открива возила што преминуваат одзади и доколку е потребно, автоматската сопирачка може да се активира.**

* Возилата, пешаците и велосипедистите што се движат во иста насока со автомобилот, може да бидат откриени во определени брзини и услови. Системите за откривање зависат доколку објектите бидат осветлени и бараат предните и задните светла на возилото да работат кога е темница. Возачот цело време останува одговорен за безбедно возење.

** Функциите за поддршка на возачот не се замена за вниманието и проценката на возачот. Предупредувањето за вкрстен сообраќај може да има ограничена функционалност во одредени ситуации. Интервенцијата на сопирачката е активна само при помала брзина.

*** Функциите за поддршка на возачот не се замена за вниманието и проценката на возачот. Поддршката за управување е активна на брзини помеѓу 60-140 km/h.

Наведените карактеристики може да не се стандардни или достапни за сите стилови и опции на моторот. Google, Google Play и „Мапите на Google“ се заштитени трговски марки на Google LLC.