Hírek, események
  • Negyedik alkalommal zárult magyar győzelemmel a Volvo Kupa

2011. 03. 07.

Budapest, 2011. március 7. – Immár negyedik alkalommal győzedelmeskedett a magyar vízilabda válogatott a Volvo Kupán. A Volvo Autó Hungária által ötödik éve támogatott programsorozatnak idén február 23-25. között a miskolci Kemény Dénes Városi Sportuszoda adott otthont. A háromszoros olimpia bajnok hazai pólócsapat teltházas, gólokban és izgalmakban bővelkedő mérkőzéseken Kanada, Ausztrália és Németország nemzeti csapatai felett aratott elsöprő győzelmet. Az idei programon való szereplésével dr. Kemény Dénes válogatottja megkezdte a felkészülését az év legfontosabb eseményére, a július 16. és 31. között zajló sanghaji világbajnokságra.

Férfi pólósaink a három nap alatt összesen 32 gólt dobtak az ellenfelek kapujába. A kupa előtt a Volvo Autó Hungária minden Miskolcon esett magyar gól után 50.000.-Ft-ot ajánlott fel a sportág utánpótlásának szóló tehetséggondozó programra. A magyar válogatott által „összedobott”  1.600.000.-Ft-ot kiegészítette 2 .000.000.-Ft-ra, és az összeget a miskolci díjátadon jelképesen átnyújtotta a szövetség képviselőjének.

4. Kanada 0 pont

Budapest, 2011. március 7. – Immár negyedik alkalommal győzedelmeskedett a magyar vízilabda válogatott a Volvo Kupán.