S60. Динамичен седан, кој го менува значењето на возењето.

Наменет за промена.
S60 Recharge

Recharge е нова линија на Volvo на чисти електрични и plug-in хибридни автомобили. Со S60 Recharge, патувањето низ светот сега доаѓа со поголема моќ и помало влијание врз животната средина.

S60

Исто така имаме и Mild хибридни опции на S60 со бензински или дизелски агрегат, за непречено патување со помала потрошувачка на гориво и намалени емисии, но со поголема моќност.

Истражете ги карактеристиките

Наведените карактеристики може да не бидат стандардни или достапни за сите стилови и опции на моторот.

Погледнете ги целосните спецификации
Контролирајте го патот

Дожд, мраз, сон, снег - само одете. Технологија за помош на возачот и погонот на сите тркала се комбинираат за да создадат најодговорно искуство во возењето.

Возете по вашиот пат

Активната шасија со режимите Comfort, Eco и Dynamic погон веднаш се прилагодува на вашиот погон. Изберете го режимот што одговара на вашите потреби - или персонализирајте го вашиот сопствен.

Превземи контрола

Електричен мотор и бензински мотор работат во хармонија за динамичен приклучок-хибриден SUV приклучок, за помалку емисии на заптивки, поголема влечење и поголема моќност за вас.

Бидете уникатни

Движете се низ толпата во нешто што не го следи. Измешаните облици и впечатливите размери на седанот S60 се потсетник дека оригиналноста заслужува внимание.

Подобрете го секој здив

Ние се грижиме за околината и надвор и внатре во автомобилот. Напредната технологија за филтрирање работи како дел од нашиот прв светски систем за квалитет на воздухот за да ви помогне да се исчисти воздухот што го вдишувате во кабината.

Совршен терен

Совршено позиционирани Bowers & Wilkins звучници донесуваат квалитетен звук, чисто чист, се чувствува како предните седишта во симфонија - без разлика каде седите.

Направи го твојот чекор

Информативниот систем за слепи точки (BLIS) со помош на управување може да го олесни напнатоста во зафатен сообраќај со сигнали и активна поддршка, водејќи ги вас и вашите најблиски назад на вистинскиот пат.

Помош за рака

Помошта на возачот при прилагодување на брзината на кривата ја нарушува брзината на крстарење за поголема удобност и точност во речиси секоја состојба на сообраќајот.

Погледнете одблизу

Истражете го нашиот S60 со нашиот интерактивен преглед од 360 °.

Пробајте го возачкото седиште на новиот Volvo S60
TapToExplore
360view Backto360view
m224360RDesignexterior725GLOBAL

Изберете стил за вашиот S60 Recharge

Recharge е нова линија на Volvo на чисти електрични и приклучоци хибридни автомобили.

Изберете стил за вашиот S60

Mild хибридни опции со помала потрошувачка на гориво и емисии на цевки, но поголема моќност.

S60 Momentum

Удобност на потпис

S60 R-Design

Динамички дизајн

S60 Inscription

Рафинирана елеганција

Преземете го следниот чекор

Закажете тест возење

Доживејте го реално.

Пронајдете дилер

Пронајдете го најблискиот дилер.

Информации за поддршка

Пронајдете прирачници, прилози за поддршка и видео упатства.