Откријте го досегот на седанот Volvo

Оставете стилот и луксузната удобност што мамат погледи на Volvo седанот да го дефинираат вашето возење.

Страничниот приказ на автомобил Volvo седан во бетонска средина

Суптилна елеганција. Препознатлив дизајн инспириран од Скандинавија.

Стилска надворешност

Надворешноста на Volvo седанот ја изразува суштината на нашето скандинавско дизајнерско наследство.Обмислено.Прекрасно.Урамнотежено.Тоа е добро компониран стил што ќе ви измами уште еден долг поглед.

Луксузна внатрешност

Кабините на нашиот седан со пет седишта црпат инспирација од скандинавскиот дом.Многу простор за главата и нозете.Ненатрупан дизајн со елегантни детали.И панорамски стаклен покрив што инспирира прозрачно, спокојно чувство.

Првокласни ергономски седишта

Нашите седишта помогаат да се намалат притисокот, згрбавувањето и напнатоста во рамениците преку максимална потпора за 'рбетот.Тие се ергономски и стилски изработени, со првокласни тапацири достапни низ целиот спектар на возила.

Виден од далечина, plug-in hybrid Volvo седан е поставен во надреален ентериер додека неговата батерија се полни.

Plug-in hybrid седан автомобили

Прифатете го електричното возење со резервен план во Volvo plug-in hybrid седан.

Екран над инструмент таблата

Гледајте етапна навигација, внимавајте на вашата брзина и проверувајте известувања, сето тоа додека внимавате на патот со екранот над инструмент таблата.

Pilot Assist

Опремен со адаптивен темпомат и помош за управувањето, Pilot Assist помага да се задржите во рамките на лентата и да го одржите поставеното растојание од другите автомобили.

Напредна шасија

Уживајте во удобност во возењето и во респонзивното управување со нашата напредна шасија.Заедно со долгото меѓуоскино растојание на седанот и нискиот центар на гравитација, тоа значи мазно, контролирано возење.

Дизајн со инспирација за возење со инспирација.

Приказ од видното поле на возачот на екранот над инструмент таблата што се појавува на ветробранското стакло на неговиот Volvo автомобил.

Секојдневни патувања до работа.Патувања за викенд.Вечерни излегувања.Нашите луксузни седани се дизајнирани да го направат секое возење поинтуитивно и попријатно.

Подигнато возење. Првокласна технологија испорачана со стил.

Аудио систем Bowers & Wilkins

Прецизно нагодените звучници и најсовремениот сабвуфер даваат импресивен опкружувачки звук и впечатливо аудио низ целата кабина.

Интуитивен централен дисплеј

Контролирајте најголем дел од функциите на автомобилот од интуитивната централна конзола со допирен екран.Персонализирајте го како мобилен телефон за брза контрола што ви е позната.

Прочистување на воздухот во кабината

Филтрирајте 99,9 % од алергените во поленот и 97 % од вирусите во воздухот со нашата напредна технологија за прочистување на воздухот.

Илустрирана слика на Volvo автомобил виден одгоре, како вози покрај други возила.

Безбедносни карактеристики на седанот

Безбедноста е во основата на сѐ што правиме.Откријте ги пионерските безбедносни карактеристики во нашите седани.

Широкоаголен приказ на Denim Blue Volvo S90 лимузина како се движи покрај пат до шума на сончев ден.

Семејни седани

Volvo семеен седан автомобил е инвестиција во безбедноста и удобноста на вашите сакани.Дознајте зошто.

Шкотски териер седи спокојно, врзан со специјалниот ремен за кучиња достапен како официјален додаток од Volvo Cars.

Додатоци за седан автомобил

Дизајнираме додатоци и производи за животен стил за да го подобриме секое патување во вашиот Volvo седан автомобил.Најдете го тоа што го барате.

Дознајте повеќе за нашите седан автомобили.

Колку седишта има во Volvo седан автомобилите?

Сите Volvo седани се дизајнирани за пет лица.

Колку е голем просторот во багажникот на Volvo седан автомобил?

Капацитетот на багажникот во S90 plug-in хибридот е до 431 литри.Капацитетот на багажникот во S60 plug-in хибридот е 391 L.

Дали Volvo седан автомобилите се со автоматски или со рачен менувач?

Сите Volvo седани се со автоматски менувач.

Кои апликации и услуги на Google се достапни во Volvo седан автомобилите?

Со вграден Google, Google Assistant ги олеснува повикувањето или испраќањето текстуални пораки на пријателите, поставувањето потсетници и менувањето на температурата во автомобилот.Користете Google Maps за да ги добиете информациите што ви се потребни за вашето возење, вклучувајќи известувања за сообраќајот во живо, потсетници и проактивни предупредувања. И користете Google Play за да ги преземате вашите омилени музики, поткасти, аудио книги и друго.*

Дали Volvo седан автомобилите имаат Apple CarPlay?

Да, Apple CarPlay е стандарден во Volvo седаните.*

Можам ли да монтирам кровен багажник на Volvo седан автомобил?

Кровни багажници и други додатоци се достапни за Volvo седаните.Видете ги додатоците достапни на вашиот пазар.

Дали Volvo седан автомобилите имаат погон на сите четири тркала (AWD)?

AWD е опција на некои модели на седани.Изберете го Volvo седанот што ве интересира за да дознаете повеќе.

Што е седан автомобил?

Седаните, познати и како лимузини, се тип на патнички автомобили со четири врати, со багажникот одделен од кабината.Седаните обично се дизајнирани да превезуваат четири или пет лица.Возачите ги претпочитаат поради нивната удобна внатрешност и управување, пространата внатрешност и агилното ракување.

Која е разликата помеѓу седаните и лимузините?

Лимузини и седани се два збора за истиот тип на каросерија.Седан обично се користи во англискиот јазик што се употребува во Америка, а лимузина во англискиот во Британија.

Што е разликата помеѓу седан и караван?

Седаните имаат четири врати и багажник одделен од кабината.Ова доведува до поелегантен изглед во споредба со другите типови на каросерија.Поради тоа што седаните се дизајнирани за превоз на патници, тие обично имаат удобни ентериери и мазно управување.

Караваните имаат подолг кров што се протега до задниот дел на автомобилот, овозможувајќи поголем простор за товар зад задните седишта.Овој простор обично е попростран отколку кај седаните.Поради тоа што до него се пристапува преку горно поставен капак за багажникот, тој е исто така полесен за товарање и растоварување.

Некои карактеристики може да не бидат достапни на сите пазари и нема да бидат стандардни на сите пазари или за сите модели.

Google, Google Play, Google Maps се заштитени трговски марки на Google LLC.