АТЛЕТСКИ ДУХ

Volvo S60 R-Design

Искусете ги перформансите со уникатен дизајн и напредната шасија.

Инспиративно возење

S60 R-Design е инспириран од задоволството при возењето. Високо сјајните црни детали на екстериерот и изборот од уникатни дизајни на алуминиумските фелни го прикажуваат потенцијалнот на овој автомобил. Contour седиштата, Charcoal тапацирот и уникатните детали потврдуваат дека ова е автомобил за оние кои уживаат при возењето. Цврстата, долна суспензија нуди пореспозивни реакции и чувство на фокусираност. Plug-in хибридот со Т8 Twin мотор нуди перформанси без никаков напор.

Пакетот R-Design во детали

Динзамички изглед

Сјајните црни детали на предната, долната и надворешната решетка му даваат на S60 R-Design моќен и динамички изглед.

Почувствувајте ја прецизноста

S60 R-Design е вистински седан за возење со пониски и поцврсти карактеристики за уште поголемо чувство за контрола кога сте зад воланот.

Создаден за возење

Metal Mesh алуминиумските детали, Charcoal тапацирот и Contour седиштата креираат амбиент фокусиран на уживањето при возењето.

Неверојатни тркала

Задебелени 18-инчни алуминиумски тркала кои го истакнуваат мускулестиот изглед. Достапен е и избор помеѓу тркала од 19 и 20 инчи.

Истражете ги останатите пакети за S60

S60 Momentum

Прогресивен стил и напредна технологија

S60 Inscription

Современ луксуз креиран од Шведска