XC90. Ваш засекогаш.

SUV на кој му верувате дека ќе го заштити вашето семејство, сега ја штити и нивната иднина.
XC90 Recharge

Recharge е нова линија на Volvo на чисти електрични и plug-in хибридни автомобили. Со XC90 Recharge, патувањето низ светот сега е со поголема моќ и со помало влијание врз животната средина.

XC90

Исто така имаме и Mild хибридни опции на XC90 со бензински или дизелски агрегат, за непречено патување со помала потрошувачка на гориво и намалени емисии, но со поголема моќност.

Истражете ги карактеристиките

Наведените карактеристики може да не бидат стандардни или достапни за сите стилови и опциите на моторот.

Погледнете ги целосните спецификации
Превземи контрола

Електричниот и бензинскиот мотор работат во хармонија кај plug-in хибридниот седан, за помалку штетни емисии и поголема моќност за вас.

Помош за рака

Помошта на возачот при прилагодување на брзината на кривата ја нарушува брзината на крстарење за поголема удобност и точност во речиси секоја состојба на сообраќајот.

Обезбедете го вашето место

Четири камери со висока резолуција ви даваат преглед на паркирањето со 360° поглед од птичја перспектива, за да можете со доверба да се паркирате во било кој простор.

Простор за сите

Дури и заедничкиот простор заслужува личен комфор. Нашите пространи и удобни места за седење за најмногу 7 патници се дизајнирани за долги патувања.

Отворено небо

Панорамскииот покрив кој се отвора или се навалува, ви овозможува веднаш да уживате во воздухот и да го гледате небото. Отворете го небото со вашите прсти.

Подобрете го секој здив

Ние се грижиме за околината и надвор и внатре во автомобилот. Напредната технологија за филтрирање е дел од нашиот прв светски систем кој помага за квалитетен воздух. Тој има за цел да го исчисти воздухот што го вдишувате во кабината

Совршен терен

Совршено позиционирани Bowers & Wilkins звучници донесуваат квалитетен звук, чисто чист, се чувствува како предните седишта во симфонија - без разлика каде седите.

Погледнете одблизу

Истражете го XC90 со нашиот интерактивен преглед од 360 °.

TapToExplore
360view Backto360view
XC90360Experience

Изберете стил за вашиот XC90 Recharge

Recharge е нова линија на Volvo на чисти електрични и приклучоци хибридни автомобили.

XC90 Recharge R-Design (plug-in хибрид)

Врвен дизајн

XC90 Recharge Inscription (plug-in хибрид)

Рафинирана елеганција

Изберете стил за вашиот XC90

Mild хибридни опции со помала потрошувачка на гориво и емисии на цевки, но поголема моќност.

XC90 Momentum

Удобност на потпис

XC90 R-Design

Врвен дизајн

XC90 Inscription

Рафинирана елеганција

Преземете го следниот чекор

Закажете тест возење

Доживејте го реално.

Пронајдете дилер

Пронајдете го најблискиот дилер.

Информации за поддршка

Пронајдете прирачници, прилози за поддршка и видео упатства.