NJË SHEMBULL PËR TË TJERËT

Volvo XC90 i ri

I përparuar, I mrekullueshëm dhe I qëndrueshëm. Ky është zhvillimi i SUV -it luksoz.

Një lloj i ri I luksit

Motorë të elektrizuar, shërbime intelegjente të konektimit dhe një sens unik skandinav të artizanatit dhe imagjinatës - ky është XC90 i ri. Një automjet luksoze me një mision.

VOLVO XC90 ME PAMJE 360°

Shikoni nga afër

Eksploroni pjesën e brendshme dhe të jashtme të Volvo XC90 me pamjen tonë interaktive 360 shkallëshe.

TapToExplore
360view Backto360view

Pikat kryesore të Volvo XC90

Shijoni fuqinë, me përgjegjësi

XC90 balancon fuqinë me qëndrueshmëri. Gama e motorëve të elektrizuar përfshin hibridë të butë dhe modele T8 Twin Engine që lejojnë udhëtimin me emetim zero.

Luksoze deri në shtatë

XC90 është në dispozicion me katër, pesë, gjashtë ose shtatë vende, në varësi të pajisjeve. Cilindo version të zgjidhni, çdo vend është krijuar për të bërë që çdo pasagjer të ulet në luks.

Bukuria e hapësirës

Kabina XC90 është krijuar për të bërë jetën tuaj më të lehtë. Përveç ndarjes së madhe të pasagjerëve, disponon edhe me një kabinë fleksibël me hapësirë deri në 1868 litra.

Sofistikimi i dizajnit

Eleganca e besueshme e parimeve të dizajnit skandinav sjell praninë e sofistikuar por të fuqishme të XC90 të ri.

Shikoni të gjitha specifikimet

Sipas ideve tuaja

Krijoni Volvo XC90 tuaj perfekte. Keni mundësinë të zgjidhni nga gama e gjerë ngjyrash, specifikimesh dhe aksesorësh.

Ndërtoni tuajin

Eksploroni gamën e automjeteve XC90

GAMA E AUTOMJETEVE XC90

Odkrijte, katera od različic opreme XC90 je primerna za vas.

Krahaso llojet
Momentum

PREMIUM

R-Design

SPORT

Inscription

LUXURY

ZBULONI XC90

Merrni hapin tuaj të radhës

Konfiguroni automjet

Krijoni Volvo XC90 sipas specifikimeve personale

Test drive

Uluni pas timonit të XC90.

Gjeni agjent shitës

Gjeni agjentin tuaj më të afërt të Volvo Cars.

Informacione mbështetëse

Gjeni manuale, artikuj mbështetës dhe videot për XC90.