S90. Очекувајте повеќе.

Влезете во прегратките на новиот S90. Контролирајте го патувањето.
S90 Recharge

Recharge е нова линија на Volvo на чисти електрични и plug-in хибридни автомобили. Со S90 Recharge, патувањето низ светот сега е со поголема моќ и помало влијание врз животната средина.

S90

Исто така имаме и Mild хибридни опции на S90 со бензински или дизелски агрегат, за непречено патување со помала потрошувачка на гориво и намалени емисии, но со поголема моќност.

Истражете ги карактеристиките

Наведените карактеристики може да не бидат стандардни или достапни за сите стилови и опциите на моторот.

Погледнете ги целосните спецификации
Изостри ги чувствата

Head up екранот ви овозможува да ја гледате вашата брзина, да ја следите навигацијата, да одговорите на вашите телефонски повици и многу повеќе. Се без да го тргнете погледот.

Помош за рака

Помошта на возачот при прилагодување на брзината на кривата ја нарушува брзината на крстарење за поголема удобност и точност во речиси секоја состојба на сообраќајот.

Доминантен изглед

Доминирајте со новиот различен екстериер, во кој има повеќе хромирани детали, вклучително и нова решетка.

Совршен терен

Совршено позиционирани Bowers & Wilkins звучници донесуваат квалитетен звук, чисто чист, се чувствува како предните седишта во симфонија - без разлика каде седите.

Импресионирајте ги вашите сопатници

Од предните седишта до задниот дел, исклучително фината напа кожа создава префинето искуство, вклучувајќи и централен потпирач за рака кој создава удобност што за патувања на долги растојанија.

Превземи контрола

Електричниот и бензинскиот мотор работат во хармонија кај plug-in хибридниот седан, за помалку штетни емисии и поголема моќност за вас.

Обезбедете го вашето место

Четири камери со висока резолуција ви даваат преглед на паркирањето со 360° поглед од птичја перспектива, за да можете со доверба да се паркирате во било кој простор.

Погледнете одблизу

Истражете го S90 со нашиот интерактивен преглед од 360 °.

TapToExplore
360view Backto360view
m23420w17360exp

Изберете стил за вашиот S90 Recharge

Recharge е нова линија на Volvo на чисти електрични и приклучоци хибридни автомобили.

S90 Recharge Inscription (plug-in хибрид)

Рафинирана елеганција

Изберете стил за вашиот S90

Mild хибридни опции со помала потрошувачка на гориво и емисии на цевки, но поголема моќност.

S90 Momentum

Удобност на потпис

S90 R-Design

Врвен дизајн

S90 Inscription

Рафинирана елеганција

Преземете го следниот чекор

Закажете тест возење

Доживејте го реално.

Пронајдете дилер

Пронајдете го најблискиот дилер.

Информации за поддршка

Пронајдете прирачници, прилози за поддршка и видео упатства.