Маж чекори покрај паркиран Volvo S90 R-Design

ДУХОВНА ЕЛЕГАНЦИЈА

Volvo S90 R-Design

Спортскиот дух се среќава со елеганцијата и модерниот дух

Динамичен луксуз

Создаден за луѓе кои што го ценат динамичното возење, S90 R-Design прави мешавина од софистицираност со спортско. Надворешниот дизајн ги открива деталите и боите кои го нагодуваат тонот. Кабината има чуство како да се наоѓате во кокпит со специјална тапацирана кожа, алуминиумски облоги Metal Mesh и спортски седишта за потпора Contour .
Креирај го твојот S90 R-Design

Детали за пакетот опрема на R-Design

Снимка на маска одблизу на Volvo S90 R-Design
Спортски препознатлив

Единствени елементи на надворешен изглед за пакетот опрема за R-Design ги вклучува детали на црна боја на висок сјај и интегрирани двојни издуви.

Снимка на страничните прагови и алуминиумските бандажи на Volvo S90 R-Design
Сакајте го возењето

Благодарение на спортската шасија со која висината на возењето е пониско за 20 mm и цврстите амортизери, S90 R-Design е направен за остро искуство во возењето.

Внатрешноста на Volvo S90 R-Design
Фокусирана внатрешност

Седишта Contour во Nappa кожа и Nubuck ткаенина, боја на тема Charcoal и перка менувач за воланот прават спортски фокус во кабината.

Поглед на профил на предна страна и алуминиумски бандажи на Volvo S90 R-Design
Ексклузивни тркала

Здебелени алуминиумски бандажи во различни величини му овозможуваат фокусиран изглед на S90 R-Design.

Направете го вашиот

Создадете го совршениот Volvo S90. Одберете од широкиот асортиман на бои, спецификации и додатна опрема.

Направете го вашиот

Volvo S90 R-Design во гаража на повеќе катови

Истражи ја серијата на S90

Momentum

PREMIUM

R-Design

SPORT

Inscription

LUXURY