V60. Авантура за секого

Наменет за живот.
V60 Recharge

Recharge е нова линија на Volvo на чисти електрични и приклучоци хибридни автомобили. Со V60 Recharge, движењето низ светот сега доаѓа со поголема моќ, и помалку влијание врз животната средина.

V60

Ние, исто така, ги имаме нашите V60 mild хибридни опции со бензин или дизел, за непречено патување со помала потрошувачка на гориво и испуштање на издувни гасови, но поголема моќност.

Истражете ги карактеристиките

Наведените карактеристики може да не бидат стандардни или достапни за сите стилови и опциите на моторот.

Погледнете ги целосните спецификации
Превземи контрола

Електричен мотор и бензински мотор работат во хармонија за динамичен приклучок хибриден имот вагон, за помалку емисии на заптивки, поголема влечење и поголема моќност за вас.

Направи го твојот чекор

Информативниот систем за слепи точки (BLIS) со помош на управување може да го олесни напнатоста во зафатен сообраќај со сигнали и активна поддршка, водејќи ги вас и вашите најблиски назад на вистинскиот пат.

Помош за рака

Помошта на возачот при прилагодување на брзината на кривата ја нарушува брзината на крстарење за поголема удобност и точност во речиси секоја состојба на сообраќајот.

Уживајте во комоцијата

Не треба да излезете од вашиот V60 за да се опуштите и да ги истегне нозете. Со удобни седишта и пространа кабина, целиот интериер е твој.

Отворите го багажниот простор без употрерба на рацете

Кога вашите раце се полни, задната врата се отвора и затвора самостојно, со движење на стапалото под задниот браник.

Постигнете рамнотежа

Без разлика дали е на дожд или на снег, напредната функција на погонот на сите тркала ги стабилизира буквално сите патишта со испраќање моќ каде што е најпотребно.

Возете по вашиот пат

Активната шасија со режимите Comfort, Eco и Dynamic погон веднаш се прилагодува на вашиот погон. Изберете го режимот што одговара на вашите потреби - или персонализирајте го вашиот сопствен.

Обезбедете го вашето место

Четири камери со висока резолуција ви даваат преглед на паркирањето со 360° поглед од птичја перспектива, за да можете со доверба да се паркирате во било кој простор.

Погледнете одблизу

Истражете го V60 со нашиот интерактивен преглед од 360 °.

Volvo V60 со 360 преглед на внатрешноста
TapToExplore
360view Backto360view
360-exteriorV60PDP

Изберете стил за вашиот V60 Recharge

Recharge е нова линија на Volvo на чисти електрични и приклучоци хибридни автомобили.

V60 Recharge Inscription (plug-in хибрид)

Рафинирана елеганција

Изберете стил за вашиот V60

Mild хибридни опции со помала потрошувачка на гориво и емисии на цевки, но поголема моќност.

V60 Momentum

Удобност на потпис

Преземете го следниот чекор

Закажете тест возење

Доживејте го реално.

Пронајдете дилер

Пронајдете го најблискиот дилер.

Информации за поддршка

Пронајдете прирачници, прилози за поддршка и видео упатства.