МОНО ВЕРСАТИЛ

Volvo V90

Софистициран, убав и практичен.

Уметноста на разноврсност

Флексибилен и убав, со голем багажен простор и кабина што спојува раскошни материјали и необличен дизајн. Ова е совршен автомобил за патишта.

VOLVO V90 ВО 360 °

Погледнете подетално

Истражете го ентериерот и надворешноста на Volvo V90 со нашиот интерактивен поглед од 360 °.

TapToExplore
360view Backto360view
v90_low90_360experience

Најдобри карактеристики на Volvo V90

Чиста скандинавска елеганција

Со чисти линии, убави детали и моќни размери, V90 има самоуверен, елегантен изглед кој е белег на модерниот скандинавски дизајн.

Прва класа за пет патници

Сите седат во луксуз во V90, благодарение на пет внимателно дизајнирани седишта, раскошни материјали и опција за панорамски покрив што ја краси кабината во природна светлина.

Спакувано со разноврсност

Со 560-литарски багажен простор кој се шири до 1526 литри со склопување на задните седишта, V90 отвора простор за лесна товарење.

Моќен одговор

V90 има моќ кое одговара на неговото присуство. Со напредни мотори и хибриден систем - T8 Twin Engine.

Направете го ваш

Создадете го вашиот совршен Volvo V90. Изберете од широкиот спектар на бои, спецификации и додатоци.

Конфигурирајте ваш Volvo

Серија V90

Истражете го V90

Откријте кое ниво на V90 е соодветно за вас.

Momentum

PREMIUM

Cross Country

Авантура

Откријте го V90

Преземете го следниот чекор

Преден поглед на Volvo V90 Inscription
Изградете свој Volvo

Создадете Volvo V90 по ваша спецификација.

Volvo V90 на паркинг и жена која се приближува
Тест возење на V90

Седнете зад воланот на V90.

Портрет на возач на Volvo V90
Информативна поддршка

Погледни ги прирачниците, статиите за поддршка и видео клипови за V90.