V90 Cross Country. Автомобил за бегство од градот.

Наменет за истражување на животот.
Конфигурирајте го својот

Истражете ги карактеристиките

Наведените карактеристики може да не бидат стандардни или достапни за сите стилови и опциите на моторот.

Погледнете ги целосните спецификации
Господар на кој било каков пат

Дожд, мраз, снег... продолжете со возење. Технологијата за помош на возачот и напредното комбинирање на погонот на сите тркала се комбинираат за да создадат најодговорно искуство при возење во речиси сите услови на патот.

Напушти го асвалтот

Продолжи да се движиш. Погонот на сите тркала, режимот за возење надвор од патот, контролата на спуштање, големите тркала ќе ве одведат на посакуваната дестинација.

Искористете го погонот

Нашиот mild хибриден погон ви заштедува гориво кога сопирате. Уживајте во софистицираниот погон.

Совршено потпирање

Задната воздушна суспензија има брза реакција за да се одржи висината, стабилноста и удобноста, со што секое возење е мазно, без разлика колку тежи багажот што го имате.

Истакнете се

Уживајте во новиот надворешен изглед, со нова решетка, нов браник и нови целосни LED задни светла.

Истражете го вашиот простор

Големата и удобната внатрешност ви дава многу слобода за опуштено патување, без оглед колку е авантуристична вашата дестинација. Соберете го целото семејство, спакувајте је вашата опрема и направете елегантно бегство од градот.

Обезбедете го вашето место

Четири камери со висока резолуција ви даваат преглед на паркирањето со 360° поглед од птичја перспектива, за да можете со доверба да се паркирате во било кој простор.

Отворено небо

Панорамски покрив со отворен и навалување ви овозможува веднаш да уживате во воздухот и да гледате надвор. Отворете небо на вашите прсти - има повеќе од еден начин да уживате на отворено.

Погледнете одблизу

Истражете го V90 Cross Country со нашиот интерактивен преглед од 360 °.

TapToExplore
360view Backto360view
m23620w17360exp

Преземете го следниот чекор

Изградете го вашиот V90 Cross Country

Создадете го V90 Cross Country прилагоден да одговара на вас и вашиот живот.

Закажете тест возење

Доживејте го реално.

Пронајдете дилер

Пронајдете го најблискиот дилер.