Skip to content

Volvo V60 Recharge

Хибрид

Volvo V60 Recharge

Volvo V60 Recharge

Хибрид

Наменет за живот.

Уживајте во динамичниот скандинавски plug-in хибриден караван. Подготвен за вашата следна авантура.

Хибрид

Plug-in

До58km

Досег на електричен погон

AWD

Погон

529литри

Носивост

Предниот ентериер на Volvo V60 Recharge со седишта од сива волнена мешавина.
Близок кадар на предните фарови на беж Volvo V60 Recharge.

Запознајте го V60 Recharge. Plug-in хибридниот караван дизајниран со за заштита на нашата планета –конструиран за динамично возење.

Без компромиси

Додавањето електрична енергија во вашиот погон го создава plug-in хибридот што ја следи иднината без да го компромитира искуството денес.

Персонализирајте го

Ваш е животот – па осигурете се дека вашиот V60 Recharge интуитивно ќе го одразува ова. За поспортски шмек, изберете го R-Design или одете на луксуз со Inscription.

Вистински чисто

Во целосно електричен режим, можете да го возите вашиот plug-in хибриден автомобил со нула испуштање на издувни гасови. Со целосно наполнета батерија, ова може да овозможи секојдневно патување чисто со користење на електричниот мотор.

Асистенција на патот.Тоа е во нашата ДНК.

Асистенција на патот.Тоа е во нашата ДНК.

Нашиот систем за известување за мртва точка (BLIS) обезбедува активна поддршка кога менувате ленти. Доколку постои ризик од судир со други возила во соседната лента, системот за известување за мртва точка (BLIS) може суптилно да го прилагоди управувањето, со што се помага вие, вашиот автомобил и вашите сакани да бидат таму каде што сакате.

Дење или ноќе, нашата интелигентна технологија за помош околу безбедноста може да ви помогне да откриете и избегнете други возила, пешаци, велосипедисти и големи животни. Тоа го прави прво со предупредување на возачот, а потоа со автоматско сопирање или преку итна поддршка за управување доколку возачот не успее да реагира.*

Предупредувањето за вкрстен сообраќај со автоматска сопирачка го поддржува возачот кога враќа наназад со ограничена прегледност. Системот може да открива возила што преминуваат одзади и доколку е потребно, автоматската сопирачка може да се активира.**

* Возилата, пешаците и велосипедистите што се движат во иста насока со автомобилот, може да бидат откриени во определени брзини и услови. Системите за откривање зависат од тоа објектите да бидат осветлени и бараат предните и задните светла на возилото да работат кога е темница. Возачот цело време останува одговорен за безбедно возење.

** Функциите за поддршка на возачот не се замена за вниманието и проценката на возачот. Предупредувањето за вкрстен сообраќај може да има ограничена функционалност во одредени ситуации. Интервенцијата на сопирачката е активна само при помала брзина.

Според нашите услови. Имајте контрола во секој километар од патувањето, со интуитивен комфор и карактеристики за удобност.

Ваш автомобил, ваша опрема

Велосипеди, кајаци, скијачка опрема – што и да носите, ние ги имаме додатоците што ќе обезбедат вашата опрема да патува побезбедно и посигурно.

Пространа кабина

Не треба да излезете од вашиот V60 Recharge за да се опуштите и да ги истегнете нозете. Со удобните седишта и пространа кабина, целиот простор е ваш.

Врата на багажник што се отвора без раце

И двете раце ви се зафатени? Со клучот во близина, едноставното движење на вашата нога под задниот браник ја отвора и затвора вратата на багажникот без да користите раце.

Наведените карактеристики може да не бидат стандардни или достапни за сите стилови и опции на моторот.