ЗА ПОВЕЌЕ АВАНТУРИ

Volvo V90 Cross Country

Откријте автомобил каде има совршен спој на скандинавскиот дизајн и шведската изработка.

Подготвен за секоја авантура

Изграден за да одговори на сите ваши авантури, V90 Cross Country, секогаш ќе ве однесе до целта. Црната решетка со хромирани додатоци, сјајниот црн прозорец и двојните интегрирани издувни цевки создаваат моќен впечаток. Изборните алуминиумски тркала од 21 инч го подобруваат намерниот изглед. Внатре, комфорните седишта се тапацирани во Nappa кожа со Cross Country штоф. А, технологијата на погонот и Hill Descent Control ќе се погрижат да ги помините и најтешките услови на патот
Изградете го вашиот V90 Cross Country

СОВЕТНА СТРАНА VOLVO V90 ВО 360 °

Побарајте подобар изглед

Истражете го ентериерот и надворешноста на Volvo V90 Cross Country со нашиот интерактивен поглед од 360 °.

TapToExplore
360view Backto360view
v90cc_low90_360experience

Cross Country во детали

Ексклузивни тркала

Убавите алуминиумски тркала, од 19 дo 21-инч, го зголемуваат присуството на V90 Cross Country. Нашиот карактеристичен дијамантски завршеток создава уникатно смел, технички изглед.

Цврст стајлинг

Металната заштита на каросеријата Charcoal, како и предни и задни плочи на подвозјето помагаат да се заштити каросеријата на автомобилот. Зголемениот клиренс и 19-инчните тркала како стандард го комплетираат теренскиот изглед.

Способност за секаков пат

Погонот на сите тркала дава дополнителна самодоверба во лошите услови за возење. Режимот Off-Road ги пренасочува одговорите на автомобилот за да го олесни возењето надвор од патот.

Black Walnut додатоци

За Cross Country го користиме најдобриот орев од Северна Америка, кој потоа е визуелно усогласен за да произведеме совршено симетрична шема.

Изградете свој Volvo

Создадете Volvo V90 по ваша спецификација.

Изградете го вашиот V90

Истражете ја серијата на V90

Momentum

PREMIUM

Cross Country

Авантура