ПРЕМИУМ ИНОВАЦИЈА

Volvo V90 Momentum

Внимателно креиран, разноврсен и одлично опремен.

Разновидна убавина

Volvo V90 Momentum е привлечна комбинација на елегантен дизајн, разноврсност и високо-технолошки луксуз. Однадвор, смелите 17-инчни алуминиумски тркала и црната решетка со висок сјај се совпаѓаат со доверливите линии на V90. Внатре, висококвалитетните материјали се среќаваат со иновативна технологија што го прави вашиот живот поудобен и полесен.
Изградете го V90 Momentum

Детали за пакетот на опрема Momentum

Елегантни детали

Надворешноста на V90 има прекрасни детали, како што се LED светлата со нашиот специфичен светлосен потпис во форма на буквата Т

Технологија која носи задоволство

9-инчниот централен екран и 8-инчниот дисплеј на возачот се лесни за употреба, колку што се добри за гледање.

Почувствувајте го квалитетот

Алуминиумски додатоци Iron Ore, кожни навлаки Charcoal и седиштата за удобност создаваат ентериер што ве прават да се чувствувате опуштено и освежено.

Паметна завршница

Карактеристични тркала од алуминиум, во стил на турбини, му даваат доверба на V90 Momentum.

Изградете свој Volvo

Создадете Volvo V90 по ваша спецификација.

Изградете го вашиот V90

Истражете ја серијата на V90

Momentum

PREMIUM

Cross Country

Авантура